Dhimbje dhe lot në ndeshjen e parë të Çapekoenses!

Një atmosferë krejt e rrallë ishte në stadiumin e Çapekoenses për ndeshjen e parë që pas tragjedisë që goditi skuadrën. Formacioni brazilian doli në stadiumin “Arena Konda” të Çapekos për të luajtur miqësoren ndaj Palmeirasit, kampiones së Brazilit, dhe kundërshtarit të fundit përpara se të ndodhte aksidenti ajror. Miqësorja ishte një përkujtim për 19 lojtarët

Vazhdoni leximin →

Redi Jupi, një ikje ndryshe nga stoli kuqezi, bile me akuzë të fortë!

Nëse do të bëhej ndonjë studim për trajnerët e shkarkuar në futboll,  sidomos për gjëndjen shpirtërore pas largimit nga stoli,  trajnerët tanë  mund të përkufizoheshin “më të lumturit”.  Ikin me fjalë të bukura, madje aq të ëmbëla për presidentët, sa lind një pyetje tinzare: janë më të lumtur kur emërohen, apo kur shkarkohen?  Dikush largohet

Vazhdoni leximin →

Shqipëria kundër Kosovës , kujdes nga etiketa “ vëllai kundër vëllait”

Shqipëria kundër Kosovës në futbollin e femrave, është një trill i shortit  për të na ndihmuar  që të flakim emërtimin gënjeshtar “ndeshje midis vëllezerve”.  Në fakt,  për hir të së vërtetës, kur mendon se edhe ekipi Kombëtar i Shqipërisë mbahet në këmbë me vajza me origjinë nga Kosova,  mund të bëhet një korrigjim : “

Vazhdoni leximin →