Respekti për derbin, Federata nuk ruan as “Selman Stërmasin”

Tani që po afron derbi midis Tiranës dhe Partizanit kanë shpërthyer sërish të njëjtat etiketime, për të dhënë përshtypjen se edhe këtu ndodhin gjëra të mëdha në futboll. “Vitrina e futbollit” është epiteti i viteve të fundit, gjë që përsëritet katër herë në sezon, ndërsa tani fantazia e optimistëve i ka kaluar limitet. “Zotata e

Vazhdoni leximin →

Fanelë e veçantë për Musa, ja si mund të lexohet akrobati i Fenerbahçes

Turqit e Fenerbahçes janë kthyer në surpriza e rrjeteve sociale, për hir të fantazisë së tyre, për të nderuar futbollistin Musa Sou. Numri dhe emri i sulmuesit të përfaqësueses së Senegalit është printuar mbrapsht, kjo për shkak të golave të tij të shpeshtë me roveshiatë. Vetëm kështu, kundërshtarët mund ta lexojnë normal pjesën e pasme

Vazhdoni leximin →