Leo Mesi me qenin me emrin Hulk, si të brazilianit potent

Emrat e futbollistëve  janë një gjueti e pandalshme jo vetëm për njerëzit, por edhe për kafshët. Zllatan, Mesi, Ronaldo, Nejmar apo Suarez nuk janë nofka më e mirë vetëm për njerëzit, por edhe për ..qentë. Vetë Leo Mesi e ka pagëzuar qenin e tij, me emrin e futbollistit brazilian, Hulk për shkak të oreksit dhe

Vazhdoni leximin →

Çudit Verrati, me cigare në publik

Padyshim që kjo nuk është një periudhë e artë për Marko Verratin. Pas debateve me trajnerin Emeri, në çastin e zëvendësimit në ndeshjen ndaj Marsejës, mesfushori i PSG-së ka surprizuar në një foto, ku shfaqet duke pirë cigare. Gjithçka ka ndodhur për faj të Karol Kabrino, gruas së Markinjos, e cila pa dashje e ka

Vazhdoni leximin →

Samanta Shejn, kur palestra të bëhet si “drogë”

Samanta Shejn është një modele e lindur në Filadelfia dhe konsiderohet si një prej vajzave të kopertinave, me parametrat më “hot” të linjave trupore, 91-69-91. Përmasa të çmendura, por që e kanë një sekret. Samanta është e fiksuar pas palestrës, ambjent që nuk e anashkalon asnjëherë, pavarësisht nga impenjimet e tjera. “Tashmë më është kthyer

Vazhdoni leximin →

Ana Sofia, midis Kolumbisë dhe Barcelonës

Ana Sofia Henao është një modele kolumbiane, por që ka një pasion të madh për futbollin. Zemra e 34 vjeçares natyrisht që rreh për përfaqësuesen e vendit të saj, Kolumbinë, por ajo është edhe një mbështetëse e zjarrtë e Barcelonës. Në karierën e saj të suksesshme, Ana Sofia ka qenë një mbretëreshë e kopertinave të

Vazhdoni leximin →

Zonja Xhemajli impresionon në “Tiki Taka”

Erjona Sulejmani, e njohur si zonja Xhemaili ka qenë e ftuar në emisionin sportiv “Tiki Taka”. Në studion e Pierluixhi Pardo, nuk mund të kalonte pa u vënë re edhe prezenca e gruas së futbollistit të Bolonjës dhe përfaqësueses së Zvicrës, Blerim Xhemaili. Modelja shqiptare ka bërë shumë përshtypje gjatë finaleve të Kampionatit Europian nëpër

Vazhdoni leximin →

Sanderson, ajo që vendos për Davide Santon

Quhet Kloe Sanderson, është 22 vjeç dhe thuhet se është një nga njerëzit me më shumë ndikim tek mbrojtësi i Interit, Davide Santon. Çifti është njohur në Angli, në kohën kur Santon luante në Premier League dhe tani janë pothuajse të pandarë. Në kohën kur ishte në tratativa me Interin dhe mbrojtësi e kishte refuzuar

Vazhdoni leximin →

Serena Uilliams, ja çfarë u intereson tani fotografëve

Serena Uilliams nuk është më numri 1 i botës në tenis, duke ia lëshuar vendin gjermanes Anxhelik Kerber, e cila kryeson rank listën me një diferencë prej 1000 pikësh. Uilliams ka fituar gjithçka gjatë karierës së saj, nga 6 herë Australian Open dhe US Open, 3 herë Roland Garos, si dhe ka fituar 7 tituj

Vazhdoni leximin →

Modunjo, nudo për të treguar hiret e sportit

Formë të shkëlqyer dhe e gjitha natyrale, kjo është Rafaela Modunjo, e cila së fundi ka pozuar për kalendarin e vitit 2017 të “For Men Magazine”. Janë 13 fotografi artistike seksi, të shkrepura nga Frederiko Kanci, ku modelja 28 vjeçare pozon nudo, duke treguar feminilitetin e saj. Rafaela është Mis Italia 2011, por një njeri

Vazhdoni leximin →

Natasha Hastings, medalje ari edhe në studio fotografike

Natasha Hastings është një nga atletet më fituese amerikane të garave të shkurtra, por specialiteti i saj është gara e 400 metrave. Tashmë në moshën 30 vjeçare, atletja e lindur në Bruklin (Nju Jork) ka fituar gjatë karierës së saj 17 medalje ari në të gjitha kompeticionet e mëdha, të fundit në Lojrat Olimpike “Rio

Vazhdoni leximin →

Aliçe Sabatini, Mis Italia kthehet në parket

Nga parketi në pasarelë, vajtje-ardhje. Mis Italia 2015, Aliçe Sabatini, kthehet te dashurina e saj e madhe… basketbolli. Modelja 20 vjeçare ka firmosur për një vit me skuadrën Stele Marine Ostia dhe në muajt e ardhshëm do të jetë protagoniste me topin si lojtare krahu. Sabatini nuk e ka fshehur kurrë dashurinë për basketbollin, por

Vazhdoni leximin →