Serbët…edhe shqiponjën e duan për vete!

Humbja me Spanjën paska qënë më e mallkuar sesa e denim ne. Nuk kemi lënë vetëm pikët, por kemi zbritur poshtë edhe në klasifikimin e FIFA-s.  Dhe fati duket më i keq kur shikon që komshinjtë “e këqinj” na parakalojnë duke bërë festë më shumë se sportive. Greqia dhe Serbia kanë lënë pas Shqipërinë, e

Vazhdoni leximin →

Korabi infektohet nga sindroma e trajnerit

Veç kushteve të trajnimit, vështirësive financiare dhe plot problemeve të tjera, skuadrat shqiptare të futbollit vuajnë edhe prej mungesës së durimit. Kryesisht janë presidentët e klubeve që e kanë tendencë prishjen e shpeshtë të humorit dhe nga “dora në qafë” kthehen në stuhi për trajnerët, të cilët asnjëherë nuk janë të mbrojtur nga ky mot

Vazhdoni leximin →

Shuhet Safet Berisha, kampioni i madh i Partizanit

Një lajm i hidhur për futbollin shqiptar, ish-kampioni i madh Safet Berisha ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçarë. Flitet një nga figurat qëndrore të Partizanit të madh të viteve ’70, por në atë periudhë edhe një pjestar stabël i ekipit Kombëtar. Safet Berisha lindi në Durrës dhe nga viti 1965 deri 1968 ka luajtur

Vazhdoni leximin →