Kur udheton Shqiperia jashte fushe, bileta behet pupel..200 denare!

Këshilli drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM) zyrtarizoi Cengiz Rexhepin si ndihmës të trajnerit të parë të ekipit përfaqësues maqedonas, Igor Angelovski. FFM-ja, po ashtu, përcaktoi edhe çmimet e biletave për ndeshjen kualifikuese që do të zhvillohet, më 5 shtator, në stadiumin “Mlladost” të Strumicës, mes përfaqësueseve të Maqedonisë dhe Shqipërisë. Biletat do

Vazhdoni leximin →

Panuçi e nis me faull, i dekospirohet lista e parë

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, do të dalë ditën e hënë në një konferencë për shtyp në ambjentet e FSHF-së, ndërsa lista e parë e hartuar prej tij, me emrat e futbollistëve që do të na përfaqësojnë kundër Lihtenshtejnit dhe Maqedonisë është publikuar ditën e djeshme. Por ajo që bie në sy është, se edhe

Vazhdoni leximin →

Panuçi, jo më “babaxhan” se De Biazi, më mirë tre debutues sesa dy senatorë “sherri”!

E shpalli listën e tij të parë. Trajneri i kombëtares, Kristian Panuçi, bëri të ditura përzgjedhjet e tij për dy ndeshjet eleminatore të radhës në Kupën e Botës. Italiani, pasardhës i De Biazit, habiti jo pak me listën e emrave, ku bëjnë pjesë tre debutues. Këta janë Memolla, Balliu dhe Ahmedi. Hysen Memolla është mbrojtës

Vazhdoni leximin →