Trajneri De Biazi thyen rekordin e tij ..negativ

Kjo pavarësisht paraqitjes aspak të mirë ndaj Izraelit, rezultati 3-0 është humbja më e thellë e  De Biasit në 5 vitet që trajneri drejton stolin e Kombëtares. Në 46 ndeshjet që ka udhëhequr kuqezinjtë, prej debutimit të 29 Shkurtit 2012 në miqësoren me Gjeorgjinë, tekniku italo-shqiptar ishte kujdesur që skuadra të rreshtohej në fushë për të

Vazhdoni leximin →

Mediat italiane ngelin në klasë Berishën dhe Gjimshitin

Pas ndeshjes që Kombëtarja jonë humbi me rezultatin 3-0 kundër Izraelit mbrëmë në “Elbasan Arena”, mediat italiane kanë përzgjedhur lojtarët më të mirë dhe ata që u paraqitën dobët në fushë. Rezultati nuk lë vend për diskutime, ndaj ata që dështuan, natyrshëm vijnë nga radhët e kuqezinjve.   Sipas ueb-faqes italiane “Tuttomercatoweb.com”, Berat Gjimshiti, Etrit

Vazhdoni leximin →