Garë e shrenuar për të “prerë” koka! Radha e Agostinelit..

Përse ndillej humbja e Agostinelit në Vlorë?  Sëmundja që ka kapur presidentët në këtë sezon për shkarkimin e trajnerëve, po përparon me shpejtësi. Gjasat janë që mund ta humbasësh stolin ..duke numëruar deri në dhjetë. Kur Skënderbeu ishte nisur drejt Vlorës për të fituar kundër kritikës për “lojën e vdekur” dhe për zhdukjen pa gjurmë

Vazhdoni leximin →

Shqipëri-Izrael, një finale ngushëllimi?

De Biasi është krejtësisht i fokusuar për ndeshjen me Izraelin që kombëtarja shqiptare do të luajë në 12 nëntor. Tekniku italian që mori pjesë në takimin e Shoqatës Europiane të Trajnerëve në një intervistë për median italiane deklaroi se kjo sfidë është më e rëndësishmja për ne. “Jemi të fokusuar te objektivi i i ardhshëm.

Vazhdoni leximin →

Juventus, legjendat mbërrijnë në Japoni

Legjendat e Juves fluturojnë për në Japoni, ku kanë marrë pjesë në një turne të zhvilluar në Maebashi, kryeqyteti i prefekturës së Gunma, që ndodhet në veriperëndim të Tokios. Veç presidentit të J-Legend, David Trezege, bashkë me të kanë udhëtuar edhe Nikola Amoruzo, Dino Baxhio, Çiro Ferrara, Antonio Kimenti, Anxhelo Di Livio, Dimas, Mark Juliano,

Vazhdoni leximin →

Një Mërgim që mërgon nga Shqipëria tek ..Kosova

Edhe një futbollist ka vendosur të braktisë Shqipërinë për Kosovën. Bëhet fjalë për Mërgim Vojvodën, i cili tashmë ka marrë vendimin zyrtar për t’u bashkuar me skuadrën e drejtuar nga Albert Bunjaku. 21-vjeçari luan me ekipin Royal Mouscron në Belgjikë dhe ka shkëlqyer me paraqitjet e tij. Ai ka patur një përplasje me ish-trajnerin e Shpresave kuqezi, Redi Jupi

Vazhdoni leximin →