Shqipëri-Izrael, një finale ngushëllimi?

De Biasi është krejtësisht i fokusuar për ndeshjen me Izraelin që kombëtarja shqiptare do të luajë në 12 nëntor. Tekniku italian që mori pjesë në takimin e Shoqatës Europiane të Trajnerëve në një intervistë për median italiane deklaroi se kjo sfidë është më e rëndësishmja për ne. “Jemi të fokusuar te objektivi i i ardhshëm.

Vazhdoni leximin →

Një Mërgim që mërgon nga Shqipëria tek ..Kosova

Edhe një futbollist ka vendosur të braktisë Shqipërinë për Kosovën. Bëhet fjalë për Mërgim Vojvodën, i cili tashmë ka marrë vendimin zyrtar për t’u bashkuar me skuadrën e drejtuar nga Albert Bunjaku. 21-vjeçari luan me ekipin Royal Mouscron në Belgjikë dhe ka shkëlqyer me paraqitjet e tij. Ai ka patur një përplasje me ish-trajnerin e Shpresave kuqezi, Redi Jupi

Vazhdoni leximin →

Shqipëria tjetër gjobë nga UEFA për shkak të tifozëve

Janë të bërë zakonshme për Federatën Shqiptare të Futbollit, që të paktën ngushëllohet me faktin që ndeshjet e kombëtares vazhdojnë të luhen me tifozë. Gjoba e fundit e UEFA-s erdhi për shkak të sjelljes së tifozëve kuqezinj në përballjet ndaj Lihtenshtajnit dhe Spanjës. Bëhet fjalë për 25 000 franga zvicerane, sepse një pjesë e publikut

Vazhdoni leximin →

Triumfi i Shkëlzen Gashit, merr dy trofetë te Kolorado!

Ishte dita e Shkëlzen Gashit. Sulmuesi “i harruar” i kombëtares shqiptare, nuk është lënë aspak në harresë nga tifozët e tij tek Kolorado. Ai ka marrë në duar dy trofetë individualë, atë të Këpucës së Artë të skuadrës në këtë kampionat në sezonin e rregullt, dhe atë të Lojtarit më të mirë sipas tifozëve. Ceremonia

Vazhdoni leximin →

De Biazi në tribunë, Italia ia bën gati..”ushqimin”!

Prania e Xhani De Biazit në tribunën e stadiumit të Ravenës për ndeshjen mes skuadrave U-17 të Shqipërisë dhe Italisë, por edhe aktivizimi në fushë i dy lojtarëve me origjinë shqiptare te të kaltërit ka ngritur shumë pikëpyetje. Ashtu siç ka ndodhur me Zvicrën në të shkuarën, tani janë italianët që druhen se disa talente

Vazhdoni leximin →