Përse habitet Hysaj vetëm me arbitrin…

Sjellja e futbollistëve tanë pas ndeshjes, nuk e përmirëson dot imazhin e fushës. Dhe kjo ndodhë, ngaqë fjalës së tyre i mungon sinqeriteti. Një nga futbollistë që respektohet më shumë, bile edhe kur nuk bën mrekulli në fushë, Hysaj, paska thënë: “ Gjyqtari nuk e kuptoi se çfarë po bënte?”. Një frazë që nuk mund

Vazhdoni leximin →

Izraeli, nga frika e madhe, tek parajsa me gola

Erdhën me frikë dhe ikën të lumtur. Ku do të gjendej një vend tjetër, ku Izraeli të na gjunjëzonte para ndeshjes dhe të na turpëronte gjatë ndeshjes. Ajo që ndodhi këtë herë, ku shpërfillëm dhe sfilitëm  përsëri tifozët tanë, tregon se ndeshja jonë e madhe luhej në prapaskenë, me një emër të njohur “inferioriteti me

Vazhdoni leximin →

Di Biazit i pelqeu ekipi me me pak vetë

Trajneri De Biazi deklaroi pas ndeshjes se skuadra i pëlqeu më shumë me 9 dhe 10 lojtarë se sa me 11. ”Nuk dua të diskutoj vendimet e gjyqtarit. Ishte një ndeshje e vështirë me një kundështar të fortë” ”Kartoni i kuq dhe penalltia e parë ndikuan në ndeshje, por më pas edhe kartoni i dytë

Vazhdoni leximin →

“Maqedonasit” e Kukësit marrin pasaporta shqiptare

Dy futbollistë të Kukësit, Njazi Lena dhe Izair Emini, që, në fakt, janë shqiptarë nga Maqedonia, morën, ditët e fundit, shtetësi dhe pasaporta të Shqipërisë, kështu që, në të ardhmen, ata do të konsiderohen  si lojtarë vendas. Lena që u bashkua me Kukësin, këtë verë, ka gjashtë vite që luan në Shqipëri dhe, më parë,

Vazhdoni leximin →