Partizani, humbje “pa zarar” në Laç, por rivalët kanë shpresë për titullin!

Kush tha se gara për titull është mbyllur? Partizani vërtet kryeson me diferencë, por nuk është i pathyeshëm, siç u pa qartë në Laç. Kryeqytetasit madje bënë shumë pak për të marrë qoftë edhe barazimin, duke humbur minimalisht 0-1, ndonëse patën pretendime për golin që solli humbjen. Për ta, penalltia dhënë kurbinasve nuk ishte e

Vazhdoni leximin →

“Kolonia maqedonase” në Shqipëri tkurret! Sekreti? Pyesni Useinin e Flamurtarit

Duket qartë se “kolonia” e futbollistëve nga Maqedonia në Shqipëri po tkurret. Kështu mbas Goran Siljanovskit që para disa ditësh nënshkroi kontratë me Rabotniçkin e Shkupit, nga Flamurtari i Vlorës u largua edhe Muhamed Useini, njofton media maqedonase që vë në dukje si ky klub shqiptar i ka borxh atij pesë paga, kështu që ish-futbollisti

Vazhdoni leximin →

Kukësi ia del ndaj “mjerimit” të Vlorës, titulli nuk është larg

Për Flamurtarin, rrogat janë bërë si “legjenda e misrit” për malësorin e Migjenit, dhe është e kotë të bëhen thirrje si “kthejeni dhimbjen në forcë”. Nëse kjo funksionoi në Durrës ndaj Teutës, ishte e pamundur brenda në Vlorë kundër Kukësit. Përtej pretendimeve ndaj gjyqtarit për një gol të anuluar ndaj Pollozhanit, vlonjatët e trajnerit Daja

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu “vritet” për herë të gjashtë, në Fushë Krujë “druri” nis para ndeshjes!

E vështirë të luash pas dhunës. Futbollistët e Skënderbeut e vuajtën këtë në përballjen e Superligës ndaj Kastriotit, madje më shumë sesa mungesën e tyre të përvojës. Përfundoi 2-1 për ata që ishin vendas në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës, ndërsa përpara fillimit të takimit, korçarët denoncuan agresionin e disa tifozëve ndaj tre lojtarëve

Vazhdoni leximin →