Cungu, futbolli luhet me top dhe me ..emra!

Një gjë është e sigurtë: Vllaznia nuk është e stabilizuar në lojë, herë fiton dhe herë mundet, kurse trajneri  i saj, Cungu, është konstant  në akuzat e tij ndaj armiqve të padukshëm. Edhe pas ndeshjes me Teutën, ku  mendohej më shumë paqe në shpirtin e klubit shkodran, trajneri shikon një prapaskenë që mbetet e koduar

Vazhdoni leximin →

Një “drejtor ” për Safetin…

Drejtori i Përgjithshëm i Kukësit është një post vakant. Pas deklaratës së presidentit të Kukësit, që ka shpallur “konkursin” për postin më të lakmuar në klubin e tij, kanë vërshuar kërkesat dhe paraqitja e C.V-ve në drejtim të Safet Gjicit. Frika e konkurentëve përveç projekteve që paraqesin është “mania” e presidentit të Kukësit për ndryshimin

Vazhdoni leximin →

Rrezikohet Ilir Daja? E vërtetë apo thashethem..

Kur fituan me Skenderbeun, heroi ishte trajneri Ilir Daja.  Sapo humbën me Luftëtarin,  arktitekti i humbjes quhet përsëri Daja. Ka zëra që thonë se edhe  në ndeshjen me Korabin, paska qënë një atmosferë e mëdyshur lidhur me njeriun e stolit, Daja. Por, në mënyrë fatlume, goli  i Muzakës ka spostuar valën e pakënaqësisë.  Tani, fill

Vazhdoni leximin →

Teuta, atje ku italianët ikin pa thënë mirë ..ciao!

Metamorfoza është  e dukshme: një sezon më parë, Teuta e Maganit, edhe pse pa yje në fushë, kosiderohej një “kockë mbytëse”, sidomos për fatin e trajnerëve kundershtarë. Këtë sezon, Teuta  është bërë e frikshme për vetë ..Teutën. Në 8 javë kampionat, “djemtë e detit” kanë përcjellur 3 trajnerë dhe nuk mund të flitet më siguri

Vazhdoni leximin →