Bylis bën Partizanin të duket i vogël, kush do të dalë kampion në Superligë?!

Nuk ka qenë rastësi gjithçka kanë bërë deri tani. Futbollistët e Bylisit e treguan veten edhe një herë si pretendentë të mëdhenj këtë sezon në Superligë, me një fitore të madhe ndaj kampionit në fuqi, Partizanit. Gjithçka e merituar në stadiumin “Adush Muça” të Ballshit, dhe vendasit ditën të luanin ndeshjen teorikisht më të vështirë.

Vazhdoni leximin →

Superligë me defekt, Vllaznia-Teuta ndërpritet dy herë nga dritat, tifozët e kanë me kryeministrin!

Vështirë se ka tifozë në botë që të jenë edhe tifozë me qeverinë. Ky është një ligj i pashkruar, aq më shumë kur publikut i jepet rast, siç iu dha në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, madje dy herë radhazi. Ndeshja Vllaznia-Teuta u masakrua nga defektet në sistemin e ndriçimit, që shkaktuan ikjen e dritave

Vazhdoni leximin →

Partizani do derbin në Arenë, FSHF në “ajër” për fushën dhe për qiranë!

Kërkesa është zyrtare, por përgjigja pozitive nuk do të jetë e lehtë. Partizani dëshiron nga Federata Shqiptare e Futbollit që ta luajë në “Arenën Air Albania” derbin e javës tjetër ndaj Tiranës, veçse ka një problem të dyfishtë. Drejtori i stadiumit, Bardhyl Minxhozi, deklaroi se së pari duhet të përcaktohen kostot për zhvillimin e ndeshjeve,

Vazhdoni leximin →

Partizani si “çifuti në shkretëtirë”, nuk e pranon asnjë stadium në kryeqytet!

Kemi stadiumin më të mirë në Ballkan, por kampionia e vendit nuk ka ku luan. “Arena Air Albania” nuk është gati të presë ndeshjen e Partizanit me Laçin, këtë fundjavë në Superligë, dhe kjo sepse fusha rrezikon të dëmtohet. Për fat të keq, edhe tapeti në stadiumin tjetër, “Selman Stërmasi”, po i nënshtrohet punimeve, dhe

Vazhdoni leximin →