Interi, një mallkim pas Murinjos?

Interi nuk është një shembull për t’u ndjekur në Itali veçanërisht në mënyrën si është sjell vitet e fundit me trajneret. Duke filluar nga epoka e Murinjos që përfundoi me tripletë në vitin 2010 dhe deri më tani zikaltrit kanë shkarkuar 9 trajnerë- raporton Albeu. Interi  ka shkarkuar disa trajnere vetëm pas disa javësh, ndërkohë që një sezon e ka mbyllur me 3 trajnere

Vazhdoni leximin →

Alegri me dhimbje koke, Bufon, Dibala e Pjaniç jo në apel!

Stolin e ka plot dhe kjo e ngroh, por kur mungojnë tre kampionë njëherësh asnjëherë nuk është e lehtë. Masimiliano Alegri ka dhimbje koke për ndeshjen e radhës në Serinë A, për shkak se Xhixhi Bufon, Paulo Dibala e Miralem Pjaniç nuk mund të përgjigjen në apel. Portieri e njëkohësisht kapiteni është i lodhur, argjentinasi

Vazhdoni leximin →

Immobile injoron të dashurën super seksi…

Çiro Imobile ka treguar se është shumë i dhenë pas video lojës Play-station. Sulmuesi i Lacios, Çiro Immobile kur është duke luajtur Play-station, nuk dëshiron të dijë për asgjë tjetër. Bile dhe kur flitet për bukuri që ia kalojnë një loje virtuale futbolli. Per te thone se vrapon si i i çmendur ne fushë, por

Vazhdoni leximin →

Baloteli thërret “ çfarë goli nëna ime”…

Lokateli dhe Donaruma, dy “fëmijët” që mundën “xhaxhat” e Juventusit. Një fakt ironik për mentalitetin italian,  që besonin se mrekullitë mund të vinin vetëm nga veteranët Toti dhe Bufon, por jo nga djelmoshat që kishin prekur fushën pa lejen “e mamasë”. Interesant është reagimi i ish-sulmuesit të Milanit, Mario Baloteli që ulet në divan kur

Vazhdoni leximin →