“Bomba” nga Anglia, tabloidët i kanë gjetur punë Alegrit!

Masimiliano Alegri nuk do të mërzitej shumë nëse do të largohej nga Juventusi. Fjalët e dala në mediat italiane se pozitat e tij janë lëkundur pas humbjes së Superkupës ndaj Milanit, ndoshta kanë një të vërtetë tjetër, atë që vetë “Maks” po mendon për një eksperiencë të re. Tabloidi “San” (The Sun) shkruan se Alegri

Vazhdoni leximin →

Gati rikthimi, Etrit Berisha në fushë kundër të shkuarës

Sikur gjithçka të shkojë sipas parashikimeve, ka shumë mundësi që portjeri i Kombëtares tonë, Etrit Berisha, të kthehet në fushë për një ndeshje shumë të rëndësishme për të, atë të 15 janarit në “Olimpico”, Lacio – Atalanta. Sipas stafit mjekësor të klubit, operacioni në menisk, të cilit gardiani shqiptar iu nënshtrua në fillim të muajit

Vazhdoni leximin →

Maradona kundër De Laurentis: Shet edhe gruan për para

Diego Armando Maradona nuk mund të qëndrojë jashtë zënkave, aq më shumë kur bëhet fjalë për Napolin. Ketë radhë “El Pibe de Oro” ka sulmuar presidentin Aurelio De Laurentis, në lidhje me shitjen e Gonzalo Higuainit te Juventusi. Në një intervistë për mediat italiane, Maradona është shprehur: “De Laurentis është i gatshëm të shesë edhe

Vazhdoni leximin →

Juventus mërzitet me Alegrin, po mendon zëvendësuesin

Pas tre sezonesh të suksesshme, Masimiliano Alegri dhe Juventus priten që të ndërpresin bashkëpunimin mes tyre. Ky është titulli i madh i të përditshmes italiane “La Gazzetta dello Sport”, e cila raporton një krisje të raporteve, mes trajnerit dhe drejtuesve të kampionëve në fuqi të Italisë. Por sipas të përditshmes prestigjoze sportive, menjëherë bordi drejtues

Vazhdoni leximin →

Barça nuk e do më, Juventus bëhet gati për Injestën

Sipas të përditshmes spanjolle, AS, Juventus kërkon të transferojë yllin e katalansve, Andres Injesta, kontrata e të cilin skadon në vitin 2018 dhe gjasat janë të pakta që ajo të rinovohet. Sipas po këtij burimi, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, nuk dëshiron t’i zgjasë kontratën Injestës, kështu “Zonja e Vjetër”, ka mundësi më shumë

Vazhdoni leximin →

Milan, bën apo jo blerje të mëdha në janar me kinezët?

Lajmet nga Italia janë kontradiktore. Herë shkruhet se “Milani do të hyjë fuqishëm në treg me paratë e kinezëve”, herë krejt ndryshe që “nuk do të ketë shpenzime të mëdha në janar, por vetëm në verë”. Çfarë duhet të presin tifozët kuqezinj nga Adriano Galiani, ndërsa blerja e aksioneve të klubit nga kinezët ende nuk

Vazhdoni leximin →

Higuian të besojmë tek golat, por kur thua..Dibala si Mesi

Gonzalo Higuain, sulmuesi i Juventusit, e ka lavdëruar yllin e ri të Argjentinës, Paulo Dybala. Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain e ka krahasuar Paulo Dybalan me yllin e Barcelonës, Lionel Messin. Dybala është duke shkëlqyer në fanellën e Juventusit që prej transferimit nga Palermo në verën e vitit 2015. “Ata janë të njëjtë. Messi e dëshmon

Vazhdoni leximin →