Flet Montela: Berluskoni do dy sulmues? Unë luaj me tre!

Vinçenco Montela po ecën shumë mirë në drejtimin e Milanit, por siç është tradita në klubin lombard, as ai nuk mund të shpëtojë pa një polemikë me presidentin Silvio Berluskoni. Debati nuk mund të jetë tjetër përveçse për lojën sulmuese. Bosi kuqezi gjithnjë ka dashur që Milani i tij të jetë ofensiv, dhe kërkesa për

Vazhdoni leximin →

Milani e ka seriozisht, fiton dhe mbetet -4 nga Juventusi

A e donit një anti-Juventus në Itali? Ja ku e keni! Është Milani skuadra që po mban hapin e kampionëve dhe që ka më shumë kredenciale të luftojë për titull, se gjithë pretendentët e tjerë. Respekte Napolit, Romës dhe Lacios, por përvoja është gjë e madhe në futboll, dhe Milani e ka të gjithën. Skuadra

Vazhdoni leximin →

Hysaj del nga fusha kunder Interit, “stomaku” e dërgon ne shtëpi

Mbrojtësit të Kombëtares shqiptare iu desh të linte fushën ne ndeshjen me Interin pas një problemi, duke u zëvendësuar nga Kristian Maxho në të djathtë të prapavijës napolitane. Sipas mediave italiane, në 22-vjeçari ishte në dyshim për këtë ndeshje, për shkak të një goditjeje të pësuar kundër Sasuolos të hënën. Megjithatë, arsyeja e zëvendësimit mbrëmë

Vazhdoni leximin →