Zllatan Ibrahimoviçi te Napoli?Fantazi apo realitet..

A ka mundësi që Ibrahimoviçi të luajë sezonin e ardhshëm në Napoli? Menaxheri i tij, Mino Raiola, para disa muajve, u deklaroi mediumeve italianë se Ibro “është i dashuruar pas Napolit”, duke zgjuar fantazitë e tifozëve të atjeshëm. Kurse tani u prononcua edhe vetë Ibrahimoviçi që, megjithëse, nuk e konfirmoi këtë lajm, ai as nuk

Vazhdoni leximin →

Alegri drejt Arsenalit? As mos e mendoni, thotë Juventusi!

Masimiliano Alegri ka pasur pak më shumë konflikte brenda “familjes” këtë sezon, sesa mund të quhet e pranueshme. E megjithatë, punëdhënësit e tij e quajnë një trajner të madh. Pak muaj përpara fundit të sezonit, ndërsa zërat për kalimin e teknikut në Premier Ligë bëhen gjithnjë e më këmbëngulës, Alegri duket se është i “salduar”

Vazhdoni leximin →

Kë të paguaj më parë Milani, arbitrin apo gjobat…

Federata Italiane e Futbollist ka dënuar sulmuesin e Milanit, Carlos Bacca. Milan ka marrë një lajm shumë të keq para ndeshjes së fundjavës ndaj Genoas, pasi   është dënuar sulmuesi Carlos Bacca. Kolumbiani kishte treguar sjellje agresive ndaj asistentit të gjyqtarit kryesorë në ndeshjen ndaj Juventusit, pasi u akordua penallti për torinezët. Milan po ashtu

Vazhdoni leximin →

Si mund të ndodhte ndryshe, Barcelona gjurmon Belotin

Andrea Belotti mund ta veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, kjo nuk është fantazi. Sipas asaj që raporton “Don Blaon”, Barcelona ka nisur fshehtazi bisedimet me Torinon për sulmuesin Andrea Belotti, transmeton Gazeta Express. Barcelona dëshiron me çdo kusht të trasnferojë një sulmues gjatë verës, dhe e shohin Belottin – i cili ka shënuar

Vazhdoni leximin →