Elseid Hysaj e ndoqi nga tribuna fitoren e radhës të Napolit!

Elseid Hysaj nuk ishte i disponueshëm këtë herë për trajnerin Mauricio Sarri, ndaj dhe e ndoqi në pozicion komod ndeshjen ndaj Xhenoas në Serinë A. Nga tribuna e “San Siros”, mbrojtësi shqiptar ndoqi suksesin e radhës për Napolin, fitore që e ngjiti përkohësisht në vendin e dytë. Pas katër rasteve të pastër në pjesën e

Vazhdoni leximin →

Katër gola Fiorentinës dhe vendi i dytë, kjo është Roma!

Fiorentina nuk është nga ato skuadra që mposhtet lehtë, por kur Roma është në formën e saj më të mirë, edhe Juventusi apo Interi e kanë të vështirë ndaj saj. Në “Olimpiko”, në përballjen e fundit të javës së 23-të të Serisë A, verdhekuqtë ishin të papërmbajtshëm duke fituar 4-0 dhe duke u ngjitur sërish

Vazhdoni leximin →

Interi po përgatit një ofertë marramendëse për Antonio Konten

Mediumet italianë kanë publikuar, këto ditë, një lajm sensacional, një “bombë” të vërtetë, duke pretenduar se pronarët e rinj të Interit, sezonin e ardhshëm, e duan trajnerin aktual të Celsit, Antonio Konten, në krye të stolit të drejtimit të këtij klubi milanez dhe se, për këtë qëllim, ata kanë përgatitur një ofertë marramëndëse. Pronarët e

Vazhdoni leximin →