Pse ia mori Zoti mendtë Milanit të Montelës

Vetëm pak ditë pas një fitoreje të shkëlqyer ndaj Juventusit në një ndeshje derbi, Milani u demoralizua, duke bërë një hap mbrapa, pasi u mund thellë, mbrëmë, 3-0 nga Xhenova. Motivimi i Milanit në ndeshjen me Juven ishte në një nivel për t’u pasur zili, pavarësisht nga fitorja minimale, por, megjithatë, gjithça ra në ujë

Vazhdoni leximin →

Interi, një mallkim pas Murinjos?

Interi nuk është një shembull për t’u ndjekur në Itali veçanërisht në mënyrën si është sjell vitet e fundit me trajneret. Duke filluar nga epoka e Murinjos që përfundoi me tripletë në vitin 2010 dhe deri më tani zikaltrit kanë shkarkuar 9 trajnerë- raporton Albeu. Interi  ka shkarkuar disa trajnere vetëm pas disa javësh, ndërkohë që një sezon e ka mbyllur me 3 trajnere

Vazhdoni leximin →

Immobile injoron të dashurën super seksi…

Çiro Imobile ka treguar se është shumë i dhenë pas video lojës Play-station. Sulmuesi i Lacios, Çiro Immobile kur është duke luajtur Play-station, nuk dëshiron të dijë për asgjë tjetër. Bile dhe kur flitet për bukuri që ia kalojnë një loje virtuale futbolli. Per te thone se vrapon si i i çmendur ne fushë, por

Vazhdoni leximin →

Baloteli thërret “ çfarë goli nëna ime”…

Lokateli dhe Donaruma, dy “fëmijët” që mundën “xhaxhat” e Juventusit. Një fakt ironik për mentalitetin italian,  që besonin se mrekullitë mund të vinin vetëm nga veteranët Toti dhe Bufon, por jo nga djelmoshat që kishin prekur fushën pa lejen “e mamasë”. Interesant është reagimi i ish-sulmuesit të Milanit, Mario Baloteli që ulet në divan kur

Vazhdoni leximin →