Mjafton  edhe një gol për të festuar kundër Xhenoas

Roma e ka nisur me fitore vitin 2017. Djelmsohat e Luciano Spallettit e mposhtën 1:0 si mysafirë Genoan, duke vazhduar kështu me formën e mirë në Serie A, transmeton Gazeta Express. Goli i vetëm në këtë takim u shënua në minutën e 36’të. Armando Izzo shënoi në portën e tij për t’ia dhuruar tri pikë

Vazhdoni leximin →

Interi u shërua nga gripi i rëndë, ilaçi quhet..Pioli

Sukses me përmbysje për Interin në fushën e Udinezes, dhe afrim me skuadrat e kreut në Serinë A. Gjithsesi, ekipi i drejtuar nga trajneri Pioli pati shumë fat. Shërimi duket i plotë me këtë trajner.Interi i Stefano Piolit arriti edhe fitoren e katërt radhazi në Serinë A. Zona Champions nuk duket aspak e pamundur, me

Vazhdoni leximin →

Napoli shpëton veten dhe Hysajn, mund Sampdorian!

Nuk ishte vetëm faji i tij, edhe pse nuk ishte në mbrëmjen më të mirë. Elseid Hysaj shkaktoi autogolin e tij të parë në portën e Napolit, por për fat skuadra e qytetit “të këngës” shpëtoi veten dhe shqiptarin në përballjen ndaj Sampdorias. Shkodrani devijoi me gjoks në rrjetë një top të gjuajtur nga Shik

Vazhdoni leximin →

Milan në merkato për Europën, kërkon Keita për sulmin

Milani në këtë sezon ka si objektiv rikthimin në kupat e Europës dhe ka nisur të lëvizë në këtë sesion të merkatos me qëllim gjetjen e lojtarëve cilësore, që mund ta ndihmojnë Vinçenco Montelën në pjesën e mbetur të edicionit. Një prej emrave më të përmendur dhe që trajneri napoletan e vlerëson shumë është sulmuesi

Vazhdoni leximin →

Rashica bashkohet me Hysajn, Napoli gati 8 milionë euro

Ka shumë mundësi, që në Serinë A të shtohet numri i lojtarëve shqiptarë. Milot Rashica, prej kohësh është bërë një nga lojtarët më të pëlqyer për skuadrat italiane, por interesante është, se lojtari që ka ndërruar përfaqësuese, duke lënë Shqipërinë për Kosovën, mund të bashkohet me një futbollist të Kombëtares së vjetër. Sipas të përditshmes

Vazhdoni leximin →