Barzali, në fushë vetëm në vitin 2017

Mbrojtja e Juves humbet edhe një pjesë tjetër të rëndësishme. Një dëmtim i rëndë edhe për Andrea Barzalin, i cili pak më shumë se një minutë pasi kishte filluar takimi ndaj Kievos, u detyrua ta linte fushën, pas një përplasje me Danielin. Mbrojtësit të bardhezinjve i doli shpatulla e majtë dhe u transportua menjëherë për

Vazhdoni leximin →

Interi në telashe, Ikardi në ishullin e lumtur

Mauro Ikardi, autor i një dygolëshi në fitoren 3-0 të Interit ndaj Krotones së vendit të fundit, ka arritur tashmë në kuotën e 10 golave në vetëm 12 javë kampionati, duke qenë “lokomotiva” e një Interi në telashe. Argjentinasi i këtij sezoni duket shumë herë më mirë sesa vjet, kur arrinte kuotën e 10 golave

Vazhdoni leximin →

Interi ende pa trajner, kush do ta fitojë garën treshe!

Frank De Bur është e kaluara, Veki është e përkohëshmja, ndërsa janë tre kandidatët për stolin e Interit. “Dhëndurët” quhen Stefano Pioli, Xhanfranko Xola dhe Marselinjo. Dy janë italianë dhe njëri spanjoll. Takimet në Milano kanë qenë intensive, por bosi i ri, Suning, nuk ka arritur të marrë një vendim. Gjithsesi, gjithçka do të zgjidhet

Vazhdoni leximin →