Inter, sot asambleja e ortakëve… deçisive për De Bor

Kjo e sotmja është një ditë shumë e rëndësishme për shtëpinë e Interit. Në Milano, ekzaktësisht në hotel “Palazzo Parigi” do të zhvillohet asambleja e ortakëve e shoqërisë blu-zi. Në këtë takim do të aprovohet buxheti, por në përgjithësi, rendi i ditës pritet të prekë një seri temash. Por gjithsesi nuk parashikohen surpriza, siç ishte

Vazhdoni leximin →

Edin Xheko, si mund të ndalohet boshnjaku i Romës?…

Edin Xheko është në krye të listës së golshënuesve për edicionin 2016-2017, duke u bazuar në golat e shënuar në pesë kampionatet më të fortë të Europës (Spanjë, Angli, Gjermani, Itali dhe Francë). Sulmuesi boshnjak ka mbërritur në kuotën e 10 golave të shënuar, në po kaq ndeshje të luajtura. Por në klasifikimet ndërkombëtare të

Vazhdoni leximin →