Një hesap me gjysmë rroge për të percjellur..Hernanes

Mesfushori i Juventusit, Hernanes, mund të largohet nga bardhezinjtë gjatë merkatos së janarit. Pasi ka qenë një hap larg transferimit te Xhenoa në ditët e fundit të merkatos së verës, braziliani është kthyer në vëmendjen e klubit të Preciozit, i cili duhet të fitojë konkurrencën me meksikanët e Tigres. Drejtuesit bardhezinj janë të gatshëm ta

Vazhdoni leximin →

Pse ia mori Zoti mendtë Milanit të Montelës

Vetëm pak ditë pas një fitoreje të shkëlqyer ndaj Juventusit në një ndeshje derbi, Milani u demoralizua, duke bërë një hap mbrapa, pasi u mund thellë, mbrëmë, 3-0 nga Xhenova. Motivimi i Milanit në ndeshjen me Juven ishte në një nivel për t’u pasur zili, pavarësisht nga fitorja minimale, por, megjithatë, gjithça ra në ujë

Vazhdoni leximin →

Interi, një mallkim pas Murinjos?

Interi nuk është një shembull për t’u ndjekur në Itali veçanërisht në mënyrën si është sjell vitet e fundit me trajneret. Duke filluar nga epoka e Murinjos që përfundoi me tripletë në vitin 2010 dhe deri më tani zikaltrit kanë shkarkuar 9 trajnerë- raporton Albeu. Interi  ka shkarkuar disa trajnere vetëm pas disa javësh, ndërkohë që një sezon e ka mbyllur me 3 trajnere

Vazhdoni leximin →

Immobile injoron të dashurën super seksi…

Çiro Imobile ka treguar se është shumë i dhenë pas video lojës Play-station. Sulmuesi i Lacios, Çiro Immobile kur është duke luajtur Play-station, nuk dëshiron të dijë për asgjë tjetër. Bile dhe kur flitet për bukuri që ia kalojnë një loje virtuale futbolli. Per te thone se vrapon si i i çmendur ne fushë, por

Vazhdoni leximin →