Napoli frymezohet nga Mertens që s’ndalet duke befasuar!

Napoli ka rigjetur formën mjaft të mirë dhe vazhdimësinë në kampionat, teksa ka marrë një tjetër fitore ndaj Torinos në shifrat 5-3. Skuadra e Sarrit dhuron një futboll të bukur dhe shënon shumë gola. Mungesa e Milik nuk ndihet aspak kur në fushën e lojës është Mertens. Belgu ka shënuar një “poker” personal duke u ngjitur në kuotën e 10

Vazhdoni leximin →

Edhe luftëtari Naingolan i dorëzohet Juventusit

Radja Naingolan, mesfushori i Romës, e pranon se Juventusi ka bërë një hap të madh drejt titullit me fitoren e mbrëmshme Juventusi fitoi derbin ndaj Romës me rezultat 1:0. Pas kësaj fitore, kampioni i Italisë është shkëputur në renditjen tabelore. ‘Zonja e Vjetër’ tani ka 42 pikë, shtatë më shumë sesa Roma. Mesfushori i kësaj

Vazhdoni leximin →