Eufori te Milani, mungon vetëm një “magji” që te tundet dheu

“Rosonerët”, deri tani, kanë zhvilluar një sezon fantastik transferimesh, duke ngritur te shumëkushi pyetjen: “A do ta ndërpresë ai, më në fund, dominimin e Juventusit?”. Leonardo Bonuçi është përforcimi më spektakolar i ekipit milanez që, tani, me përbërjen e re që do të ketë, do të ketë plot të drejtë që të konkurrojë, sezonin e

Vazhdoni leximin →

Françesko Toti tregohet burre, do të qëndroje te Roma

Futbollisti legjendar Françesko Toti u takua me presidentin e Romës, Xhejms Palota, dhe mes tyre u zhvilluan bisedime që përfunduan me vendimin e “princit roman” që të mos shkojë asgjëkund, por të vazhdojë që të qëndrojë te Roma, vetkuptohet, jo në cilësinë e lojtarit aktiv, pasi ai e mbylli, para pak kohësh, karrierën e tij

Vazhdoni leximin →

Humbja me Nuremberg? Për Spaletin nuk paska problem..

Humbja në miqësoren me Nurembergun nuk e shqetëson shumë trajnerin e Interit, Luciano Spalletti. Trajneri italian deklaroi se për të pati më shumë rëndësi fakti që nuk pati dëmtime futbollistësh. ‘Jemi vetëm në fillim dhe e rëndësishme për ne është që asnjë prej futbollistëve nuk pati problem fizike-tha Spalletti i cili foli edhe për domosdoshmërinë

Vazhdoni leximin →