Rebelohet Dimitri Paje, refuzon të luajë për Uest Hem

Trajneri i Uest Hemit, Slaven Biliç, ka thënë se Dimitri Paje është duke refuzuar të luajë me ekipin londinez. Francezi dëshiron largimin me çdo kusht nga klubi londinez dhe trajneri kroat e pranon se situata nuk është e mirë. Futbollisti 29-vjeçar është në listën finale të Federatës Angleze të Futbollit, për çmimin “Lojtari i Vitit”,

Vazhdoni leximin →

Arsenali feston edhe kur golat bëhen në ..kontrata!

Arsenali ka njoftuar se ka vazhduar kontratat me tre lojtarë dhe ky nuk është lajm i zakonshëm nëse do të shikoni se cilët janë lojtarët që kanë pranuar lidhjen. Treshja francez, Francis Coquelin, Olivier Giroud dhe Laurent Koscielny kanë vazhduar kontratat me Arsenalin. Klubi londinez ka njoftuar se ka nënshkruar kontrata të reja me lojtarët

Vazhdoni leximin →

Realizoi ëndrrën të luante në “Anfild”, por familja bëri tifo kundër tij!

Ekipi i divizionit të 4-t të Anglisë, Plimuth, bëri një sensacion të vërtetë, duke barazuar 0:0 me Liverpulin, por në qendër të vëmendjes, sidoqoftë, u ndodh lojtari i mesfushës së ekipit mik që luajti në “Enfild”. Dihet, përgjithësisht, se çfarë niveli të lartë ka kultura futbollistike angleze dhe pasioni për këtë sport, madje, ky nivel

Vazhdoni leximin →

Përralla e Bramëll, e pushojnë nga puna në fabrikë, firmos për Arsenalin

Udhëtimi i Kohen Bramëll, nga një futbollist amator deri te nënshkrimi i kontratës me një prej superfuqive të Premier League është një histori përrallash. Arsenal ka zyrtarizuar marrëveshjen me mbrojtësin anësor nëpërmjet faqes zyrtare të ekipit, ndërsa futbollisti do të luajë për ekipin e dytë në muajt e pare, për arsye ambientimi. Bramëll, i cili

Vazhdoni leximin →