Mançester merr shuplakë me gola, Ibra qesh pas ndeshjes

Legjenda e Mançster Junajted, Rajan Gigs ka kritikuar sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic, nënvizon Gazeta Express. ‘Djajtë e Kuq’ u turpëruan nga {elsi duke humbur 4:0, por Ibrahimovic pas ndeshjes është parë duke buzëqeshur – pavarësisht se skuadra e tij u deklasua në ‘Stamford Bridge’. Kjo nuk i ka pëlqyer Gigsit, i cili e ka kritikuar

Vazhdoni leximin →

Dy futbollistë heqin “maskën” e Guardiolës

A dini se Guardiola nuk është më “bilbili” që këndon në veshët e futbollistëve! Marokeni Benatia, futbollist i Juventusit dhe ish-futbollist i Bajernit të Pep-it, ka treguar sekretin që nuk dihet: “ Kam luajtur 14 ndeshje nën drejtimin e Guardiolës dhe, besoj, se mjaftojnë për të dhënë një mendim. Me disa futbollistë të Bar[ës, ai

Vazhdoni leximin →

Antonio Konte gjeti fajtorin..Murinjo!

Trajneri italian i Çelsit, Antonio Konte, e befasoi opinionin futbolldashës të Britanisë, kur për humbjet e veta me ekipin londinez fajësoi paraardhësin e tij, Zhoze Murinjo. Sipas tij, ekipi i Çelsit që ai, tani, drejton, ende po i vuan pasojat e dështimeve të vjetshme, kur në krye të tij ishte trajneri aktual i Mançester Junajtidit,

Vazhdoni leximin →

Luajnë Çelsi-Mançester Junajtid, ja ekipi i kombinuar i yjeve!

Çelsi-Mançester Junajtid është supersfida e javës në Premier Ligën angleze. Dhjetëra e dhjetëra milionë teleshikues do të ndjekin përballjen më të fortë të kampionatit më të shikuar të globit, ku si gjithmonë yjet nuk mungojnë. Zhoze Murinjo kthehet të dielën si “armik” në “Stemford Brixh”, dhe Antonio Konte do të përpiqet ta mundë. Cilët do

Vazhdoni leximin →

Murinjo: E patë Pogbanë? Unë nuk kam prekjen magjike!

Paraqitja e Pol Pogbasë për Mançester Junajtidit në Ligën e Europës ishte pikërisht ajo për të cilën shpresonin tifozët, dhe media. Blerja më e shtrenjtë e historisë ishte frymëzuesi kryesor i “djajve të kuq” që kaluan fare lehtë ndeshje të rrezikshme ndaj Fenerbahçes, ku francezi shënoi dy gola. Zhoze Murinjos i erdhi rasti të tregonte

Vazhdoni leximin →