Pep Guardiola po shpik treshen e “artë’ të Sitit

Pep Guardiola duket tejet i lumtur që do të ketë tre sulmues për pjesën e mbetur të sezonit. Kelechi Iheanacho, Sergio Aguero dhe Gabriel Jesus, do t’ia bëjnë punën më të vështirë Pep Guardiolës në vitin 2017. Ish trajneri i Barcelonës ka lavdëruar dy sulmuesit aktual të Mancester Sitit, teksa shtoi se braziliani Gabriel do

Vazhdoni leximin →

Tradita vazhdon: Mallkimi kalon nga Benteke te Pardju

Specialisti i njohur anglez i futbollit, Allen Pardju, u bë, dje, trajneri i dytë në Premier Ligën angleze që shkarkohet, gjatë këtij sezoni, pasi kryesia e klubit Kristal Pallas vendosi që ta ndërpresë bashkëpunimin me të. Kjo që ndodhi, nuk ka asgjë të çuditshme, pasi dihet se ky ekip londinez ndodhet në krizë dhe në

Vazhdoni leximin →

Kritika të Murinjos per ekipin e “armikut” Konte

Trajneri i Mançester Junajtidit, Zhoze Murinjo, komentoi, dje, mënyrën e lojës së ekipit që ai ka drejtuar dikur dhe që, tani, është lider në Premier Ligën angleze. Interesant është fakti se, pikërisht, ky trajner portugez, sipas shumëkujt, është krijues i stilit “autobusi i parkuar” para portës dhe, tani, është po ky njeri që kritikon Antonio

Vazhdoni leximin →

Ollërdajs, mashtruesi Sem kthehet sërish në pankinë

Skandali që përfshiu trajnerin e Kombëtares së Anglisë, Sem Ollërdajs dhe që solli shkarkimin e tij nga pankina e “Tre Luanëve” ka kaluar në plan të dytë, me rikthimin e Big Sam në një post prestigjioz. Tekniku kontrovers, që ra pre e një investigimi gazetarësh mbi manovrat dhe konsulencën ilegale për transferimet e futbollistëve, është

Vazhdoni leximin →