Ozil dhe Xhaka “yjet që zhgënjejnë” në Londër

Goal.com ka përzgjedhur formacionin e dështakëve nga xhiroja e shtatëmbëdhjetë e Premierligës. Në  mesin e dështakëve janë edhe dy yjet e Arsenalit: Granit Xhaka dhe Mesut Ozil, te cilet e merituan formacionin e keq pas deshtimit kolektiv dhe personal ne ndeshjen me Sitin. Goli i Ulkot ishte vetem nje iluzion dhe pastaj, siç u ndodh

Vazhdoni leximin →

Ky Vardi një herë hero, një herë..antihero!

Xheimi Vardi nuk po arrin të shkëlqejë si në sezonin e kaluar me fanellën e Leisterit dhe sikur të mos mjaftonte mungesa e golave në kampionat, ka lënë në baltë skuadrën e tij me një karton të kuq mëse të evitueshëm. Një faull i tij në minutën e 28-të të ndeshjes ndaj Stouk solli largimin

Vazhdoni leximin →

Zlatan Ibrahimovic, ndryshon pllaken dhe shkëlqen!

Ylli i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, shënoi dy gola kundër WBA-së duke treguar formën e mirë që po kalon këtë edicion, pavarësisht se është 35 vjeçar. Ai deri më tani ka shënuar 16 gola për “Djajtë e Kuq”, teksa në nëntë takimet e fundit ka realizuar 10 gola. Sipas “Squawka Football”, me dy golat kundër

Vazhdoni leximin →