Murinjo: Junajtidi edhe këtë sezon nuk do t’i gëzojë dot tifozët

Ekipi gjingat i Old Trafordit, Mançester Junajtid, hyri në këtë sezon me ambicie të mëdha dhe për këtë flasin edhe përforcimet që ai mori, pas këmbënguljes së trajnerit të tij, Zhoze Murinjo: Zllatan Ibrahimoviç, Pol Pogba, Henrik Mhitarian dhe Erik Bejli. Por, megjithatë, “djajtë e kuq” po arrijnë rezultate mjaft të ndryshueshme dhe më shumë

Vazhdoni leximin →

Efekti i denoncimit, 11 raste të dyshuar abuzimi seksual në Angli

Mjaftoi rrëfimi i një ish-viktime të abuzimit seksual që në policinë angleze të nisnin denncimet. Njëmbëdhjetë njerëz kanë shkuar ose kanë telefonuar në policinë e rajonit të Çeshajërit (Cheshire) për të denoncuar raste të abuzimit seksual në futboll. Shkas u bë rrëfimi i ish-futbollistit Andi Uduord (Andy Woodward) që foli për mediat mbi atë që

Vazhdoni leximin →