Oh, përse duhej kjo! Higuan i thyen zemrën Napolit!

Nga të gjithë skenarët ky ishte më i keqi për tifozët e Napolit, ndoshta edhe për vetë ish-sulmuesin e kryeqendrës së Jugut. i takoi Gonzalo Higuainit që të vendoste humbjen e ekipit ku u adhurua si pak të tjerë sezonin e kaluar. Juventusi fitoi 2-1 në Torino falë golit të sulmuesit më të mirë të

Vazhdoni leximin →

Ronaldo gjen frymëzimin, por jo Barcelona që mezi fiton!

Nuk ndryshon asgjë në Ligën e Spanjës, por sa të ndryshme ishin fitoret e pretendentëve kryesorë. Nëse Reali ia doli në fushën e Alavesit me shifrat e thella 4-1, Barcelona mezi fitoi në “Kamp Nou” ndaj skuadrës më të dobët, Granadës. Ronaldo shkëlqeu duke shënuar 3 gola, edhe pse dy me penallti, ndërsa në kryeqendrën

Vazhdoni leximin →

Abrashi e Mehmedi shënojnë, ndërsa Bajerni nuk ndalet!

Ishte pasdite shqiptarësh kjo e kësaj së shtune në Bundesligë. Amir Abrashi, lojtar i Shqipërisë, dhe Admir Mehmedi, futbollist me origjinë shqiptare i Zvicrës, gjetën rrugën e rrjetës në fitoret e skuadrave të tyre. Abrashi pasi lumturoi tifozët kuqezinj me rikthimin e shpejtë nga dëmtimi, i kënaqi edhe më shumë me formën e tij. Shënoi

Vazhdoni leximin →