Interi ne dileme, Conte apo Simeone? Ja superoferta zikaltër

Antonio Conte dhe Diego Pablo Simeone, janë këto dy kandidaturat e preferuara të kompanisë Suning për stolin e Interit. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja italiane ‘La Gazzetta Dello Sport’,  Stefano Pioli nuk po i bind pronarët e klubit zikaltër me këta të fundit që kanë përgatitur edhe një plan në këtë pikë. Gjithnjë

Vazhdoni leximin →

Xhejmi Karager: Xhoi Hart mund ta bëjë Liverpulin kampion

Liverpuli, njëfarë kohe, gjatë këtij sezoni të Premier Ligës angleze ishte kandidat për titull, por, më pas, shpresat e shuan, për shkak të rezultateve të dobta të tij. Legjenda e “të kuqve”, Xhejmi Karager, sugjeron se ekipi i Jyrgen Klopit mund të bëhet një pretendent serioz. Ish-mbrojtësi i Liverpulit i bëri thirrje klubit të “Enfildit”

Vazhdoni leximin →

Berbatovi – në prag të kthimit sensacional në Premier Ligë

  Ish-futbollisti i Mançester Junajtidit dhe i Totenhemit, si edhe i përfaqësueses bullgare Dimitar Berbatov ndodohet në prag të kthimit sensacional në Premier Ligën angleze, bëjnë të ditur mediumet në Angli. Dejvid Mojes dhe Sanderlendi ndodhen në një situatë të keqe, në prag të rënies nga Premier Liga, kështu që te Berbatovi klubi sheh “gomën

Vazhdoni leximin →

Murinjo, papritur, modest mbas fitores ndaj Celsit

Trajneri i Mançester Junajtidit, Zhoze Murinjo, i kishte humbur dy duelet e fundit me Celsin gjatë këtij sezoni, ndërkohë që tifozë londinezë e quajtën atë “Judë”, kështu që ai kishte arsye që t’i gëzohej pa masë fitores së pastër 2-0 ndaj Celsit. Por, jo, Murinjo, papritur, u tregua modest, duke deklaruar, mbas ndeshjes, se ai

Vazhdoni leximin →