Gafë e Donarumës kur thurreshin lavde për portën

Pescara ka kaluar në epërsi ndaj Milanit me një dhuratë befasuese, por do të kujtohet gjatë mënyra se si Donaruma ka shpikur një gafë në një moment që flitej se kishte pjeskurinë e një gardiani të vjeter.Edhe pse autogoli qesharak  mban firmen e  mbrojtësit Paletta, kurrsesi nuk mund të lehtësohet  Donaruma që kalkuloi krejt gabim

Vazhdoni leximin →

Shkodrani që shpëtoi Arsenali nga humbja me Sitin

Arsenali e Manchester City kanë ndarë pikët në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Emirates”, e cila përfundoi 2:2, por që ishte një ndeshje me emocione  dhe me spektakel. Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, ka shpëtuar Arsenalin nga humbja duke shënuar golin e barazimit për 2:2 ndaj Manchester Cityt në minutën e 53’të, për t’ia siguruar

Vazhdoni leximin →

Reali 3 gola, Ronaldo mbetet thatë, Zidane e mburr..

Real Madridi e ka mposhtur 3:0 Alavesin dhe Ronaldo vetëm përqafon shokët e tij pa arritur të shenoje. Real Madridi ka marrë tri pikë me shumë vështirësi në “Santiago Bernabeu” ndaj Alavesit, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje nuk arriti të realizojë Cristiano Ronaldo, por pavarësisht kësaj, ai

Vazhdoni leximin →

Ronaldo në gjurmët e Mesit dhe për bërjen e formacionit

Kristiano Ronaldo po ndjek gjurmët e Lionel Mesit, duke vendosur që të marrë pjesë në bërjen e formacionit në sezonin e ardhshëm. Futbollisti portugez i ka rekomanduar trajnerit të vet, Zinedin Zidane, lojtarin, me të cilin ai do të dëshironte që të luante në sulm. Fjala është për sulmuesin aktual të Mançester Junajtidit, Markus Rashford,

Vazhdoni leximin →