Sherr tek Arsenali? Ualkot pranon se “diçka ka ndodhur”!

Diçka ka ndodhur në skuadrën e Arsenalit dhe, siç pritej, i përfshirë ka qenë Aleksis Sançez. Historitë kanë ndodhur përpara disfatës dërrmuese në Champions ndaj Bajernit, por mediat arritën t’i “nuhasnin” vetëm pas takimit. Teo Ualkot, shënuesi i golit të vetëm në “Emirejts” të martën në mbrëmje, pohoi këtë “diçka”, edhe pse nuk dha asnjë

Vazhdoni leximin →

Sikur të eliminohet Barcelona, gjumë i ëmbël për Ramos

Sergio Ramos dëshiron që Paris Saint-Germain ta eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëve Real Madridi siguroi kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pasi mposhti Napolin me rezultat të përgjithshëm 6:2, duke dëshmuar edhe njëherë se italianët dukeshin të vegjël para tyre. Por, Ramos, i cili shënoi dy gola mbrëmë, thotë se do të jetë

Vazhdoni leximin →

Arsenali i Vengerit trupërohet pa kufi nga Bajerni

Lojtarët e Arsenalit janë prapa Arsen Wengerit, i cili po kalon një periudhë të vështirë në Emirates. Hector Bellerin, ylli i Arsenalit, pas mega- humbjes dhe turpërimit nga Bayern Munich, i ka dal në mbrojtje Arsen Wengerit. Mbrojtësi spanjoll ka thënë se të gjithë lojtarët janë në llogoren e  strategut francez, të cilit po i

Vazhdoni leximin →

Alonso i Bajernit nuk do të çuditet me Barcelonën

Xabi Alonso, ylli i Bayern Munichut, beson se Barcelona mund të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, edhe pse ndeshje e parë e ka humbur nga Paris Saint Germain, me rezultat 4:0. Barcelona dhe Paris Saint Germain do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes së kthimit të

Vazhdoni leximin →