Luajnë Çelsi-Mançester Junajtid, ja ekipi i kombinuar i yjeve!

Çelsi-Mançester Junajtid është supersfida e javës në Premier Ligën angleze. Dhjetëra e dhjetëra milionë teleshikues do të ndjekin përballjen më të fortë të kampionatit më të shikuar të globit, ku si gjithmonë yjet nuk mungojnë. Zhoze Murinjo kthehet të dielën si “armik” në “Stemford Brixh”, dhe Antonio Konte do të përpiqet ta mundë. Cilët do

Vazhdoni leximin →

Milani i dashuruar me mbrojtësit edhe pse nuk pëson

Kuqezinjtë janë në një momet shumë të mirë, duke mbajtur vendin e tretë në Serinë A, por kjo sërish nuk i kënaq drejtuesit që po punojnë për të përforcuar prapavijën Pas tetë javësh kampionat, Milani më në fund po i lejon vetes të ëndërrojë për titullin kampion. Skuadra kuqezi aktualisht gjendet në vendin e tretë

Vazhdoni leximin →

Modeli i ri i Championsit fut në sherr ligat europiane me UEFA-n!

Mos vallë ka ardhur momenti që një “luftë civile” të shpërthejë në futbollin europian. Ligat Profesioniste Europiane të Futbollit (EPFL) kanë deklaruar se do të ndërpresin bashkëpunimin me UEFA-n nëse realizohen ndryshimet e propozuara në formatin e Ligës së Kampionëve. Shoqata e ligave profesioniste europiane përbëhet nga 25 kampionatet kryesore në kontinent dhe është kundër

Vazhdoni leximin →