Ishte një Guardiolë ai që prishi planin me Alkantarën

Thiago Alcantara, ka lindur në Itali nga prindërit brazilian, është zhvilluar në Spanjë, derisa po shkëlqen në Gjermani te Bayern Munichu, por për sa gjatë do të jetë te bavarezët? Mesfushori brazilian me nënshtetësi spanjolle, Thiago Alcantara, është njëri ndër mesfushorët më premtues në botën e futbollit dhe po kërkohet nga shumë klube Evropiane, shkruan Gazeta

Vazhdoni leximin →

Cili do të guxonte të tallej me Serxhio Ramos, pale Simeone

Diego Simeone ka vetëm fjalë të mira për Sergio Ramosin, besoni se nuk janë mbushura me helm.. Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka lavdëruar kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos, para derbit që zhvillohet të shtunën nga ora 16:15. “Ndjej një admirim për Sergio Ramos, ai është një lojtar shumë i rëndësishëm për futbollin

Vazhdoni leximin →

Diego Simeone shpjegon se përse nuk e ble të birin!

Trajneri i Atletikos së Madridit, Diego Simeone, shpreson që i biri i tij të bëhet, një ditë, një futbollist i madh, por thotë se kjo gjë nuk do të ndodhë nën drejtimin e tij. Verën e kaluar, Simeone i ri u shpëngul për në Evropë, pasi ekipi i Xhenovës vendosi që t’i japë atij shansin

Vazhdoni leximin →

Monako po çmendet me Mbapen, oreksi ka kapur 130 milionë

Skuadra e Monacos ia ka caktuar çmimin yllit të ri francez, Kylian Mbappe,pasi të gjithë e lakmojnë. Sipas tabloidit britanik, Express, drejtuesit e Monacos ia kanë caktuar çmimin yllit të ri francez, Kylian Mbappe. Kush dëshiron ta transferoj 18 vjeçarin duhet t’i paguaj skuadrës së Monacos 130 milionë funte (ose 150 milionë euro), përcjell Express. Mbappe

Vazhdoni leximin →