Mbape do të shkojë me pushime, ku do të gjuajë “topin e së ardhmes”

Pjesëtari i përfaqësueses franceze, Kilian Mbape, është objektivi kryesor i Realit të Madridit gjatë sezonit veror të ardhshëm të transferimeve, ndërkohë që edhe vetë ky futbollist zbulon se klubi “mbretëror”, edhe në të kaluarën, është interesuar për të. Sulmuesi i talentuar i ri i krahut të Monakos ka shënuar 15 gola gjatë këtij sezoni, ndërkohë

Vazhdoni leximin →

PSG bën prapakthehu; nuk e tenton më blerjen e Aubameyang

Paris Saint Germain ndërron mendje dhe nuk e tenton më blerjen e Pierre Emerick Aubameyang për të nisur kërkimet për  një sulmes të ri, ishte drejtori i ri sportiv i klubit transalpin, Antero Henrique që bindi drejtuesit për të hequr dorë nga blerja e sulmuesit nga Gaboni me pretendimin se futbollisti kushtonte shumë. Në fakt

Vazhdoni leximin →

Mesi: Gjithnjë do t’i jem mirënjohës trajnerit Luis Enrike..

Lionel Mesi i ka përmirësuar mjaft marrëdhëniet e tij me Luis Enriken, mbas mosmarrëveshjeve fillestare, kur Luço (Enrike) erdhi, fillimisht, në “Kamp Nou” dhe një gjë e tillë mund të konkludohet edhe nga deklarata e fundit e Mesit në revistën angleze “Four-Four-Two”, së cilës i deklaroi se ai e vlerëson shumë kontributin e madh që

Vazhdoni leximin →