Të gjithë e duan Veratin, por më shumë në Paris

Marco Verratti nuk do të largohet nga PSG-ja dhe kete lajm e njofton agjenti i futbollistit. Agjenti i Marco Verrattit, ka bërë të ditur se mesfushori italian nuk do të largohet nga Paris Saint-Germaini dhe se është i lumtur në Francë. “Marco është shumë i lumtur në Paris Saint-Germain, dhe ka kontratë deri në vitin

Vazhdoni leximin →

Zidan ku i ke sytë, Morata supergol me pasimin ..tënd

Alvaro Morata vazhdon të luftojë për një vend në formacionin e Zinedine Zidane, i cili deri më tani ka qenë vetëm rezerve në sy të francezit. Zidane preferon Karim Benzeman para spanjollit, por ky i fundit po bën gjithçka që është e mundshme për t’ia ndryshuar mendjen Zidanit. Në stërvitjen e djeshme, Morata shënoi një

Vazhdoni leximin →

Për Moratën fjala tradhëti është baraz ..Zidane

Morata dëshiron të largohet nga Real Madridi dhe as nuk deshiron te mendohet dy herë për këtë gjë. Erdhi në Santiago Bernabeu me kërkesë të Zinedine Zidane, për të konkurruar me Karim Benzeman, por Alvaro Morata asnjëherë nuk ka qenë kërcënim serioz për francezin, duke startuar vetëm në ndeshje jo të rëndësishme dhe atëherë kur

Vazhdoni leximin →

Koentrao gjen mënyrën për të fituar “Topen e.. Artë”

Kristiano Ronaldo ka pasur një moment të keq në stërvitjen e fundit të Real Madridit, para ndeshjes me Malagan. Ai është goditur me qëllim në testikuj nga mbrojtësi portugez, Fabio Coentrao. Por, Ronaldo nuk ka reaguar pas këtij veprimi disi të çuditshem, i cili shkaktoi shumë te qeshura nga futbollistet që panë skenën. Marselo, brazilian

Vazhdoni leximin →

Sa i privilegjuar Mesi, sikur të kishte fanellë tjetër…

Asier Illarramendi ka shpërthyer pas humbjes ndaj Barcelonës dhe nuk kursen as shoket e ekpit. Leo Messi u ndëshkuar me karton të verdhë në pjesën e parë, i cili rrezikoi shumë në pjesën e dytë ku disa herë vendasit kërkonin kartonin e dytë të verdhë, transmeton Gazeta Express. Sipas mesfushorit të Real Sociedad, Asier Illarramendi,

Vazhdoni leximin →