“Lë Parizien”: Operacioni Nejmar, epamundura nuk mund të ndodhë!

Fjala e fundit nuk është thënë ende, dhe arritja e Ikardit në Paris mund ta ndryshojë sërish “tablonë sinoptike”. Gjithsesi, pikërisht në “ditën e sodit”, e përditshmja franceze “Lë Parizien”, bën një analizë të “sagës Nejmar” dhe nxjerr një përfundim. “Operacioni Nejmar nuk mund të kryhet, – shkruan gazeta e kryeqytetit, – pasi e pamundura

Vazhdoni leximin →

E konfirmon Tuhel; Nejmar nuk luan as ndaj Metzit

Nejmar nuk do të jetë në fushën e lojës këtë të premte në ndeshjen që Paris Sën Zhermeni do të luajë ndaj Metz në kampionatin francez të futbollit. Ai që e konfirmoi ishte vetë trajneri i kampionëve të Francës, Tomas Tuhel në konferencën për shtyp të mbajtur një ditë përpara kësaj sfide. ‘Nejmar nuk do

Vazhdoni leximin →

Nejmar na plase, “Marka” thotë “JO”, “Sport” nga Barcelona i përgjigjet: PO!

Do të shkojë apo jo Nejmar në “Kamp Nou”. Nga Spanja vijnë lajme “edhe kështu, edhe ashtu”. Pasi “Marka” nxorri në dritë lajmin e Radio Montekarlos, mediat barceloniste u përgjigjën. “Todibo hyn në “operacionin Nejmar”, akordi është gjithnjë e më pranë”, shkruan gazeta katalanase “Sport”. Ajo jep më pas hollësi të tjera për bisedimet mes

Vazhdoni leximin →

Dëmtohen Mbape e Kavani, ç’bëhet tani me Nejmarin?!

Qenka fillim sezoni i dëmtimeve të mëdha. Nëse në Spanjë, Barça është ende pa treshen e sulmit Mesi-Suarez-Dembele, në Francë mungojnë po ashtu dy yje kryesorë nga kampionët. Edinson Kavani dhe Kilian Mbape dolën nga fusha të dëmtuar në ndeshjen e mbrëmshme në “Park dë Prensis” ndaj Tuluzës në Ligën e Parë, duke ngritur një

Vazhdoni leximin →

Nejmar do të ikë, Paris SG shkon në Angli për Zahanë

E kemi thënë edhe më parë se asgjë e djeshme mund të mos i rezistojë të sotmes. Kështu edhe situata e Nejmarit që nuk ngjan fare me parashikimin meteorologjik të këtyre ditëve identike të gushtit. Dy janë lajmet e fundit nga kryeqyteti i Francës, që Barcelona ka bindjen se mund t’ia dalë për brazilianin nëse

Vazhdoni leximin →