A mund të ngjitet “buka” mes Nejmarit dhe Paris SG?!

Trajneri Tomas Tuhel del me fytyrë të qeshur përpara gazetarëve, dhe përpiqet të thotë fjalë të mira. “Unë e pashë atë në stërvitje në nivelin më të lartë, në nivelin e Nejmarit”, – shprehet gjermani. Shoku kryesor i skuadrës, Kilian Mbape, po ashtu, del hapur dhe flet butë. “E gjithë bota e di sesi janë

Vazhdoni leximin →

Telenovela Nejmar, ndërhyn Mbappe: Dua që të qëndrojë te PSG

Serialit të merkatos së transferimeve ‘Nejmar’ i shtohet një aktor i ri, Kylian Mbappe. Sulmuesi i paris Sën Zhermenit ka ndërhyrë në lidhje me cështjen e së ardhmes së futbollistit brazilian teksa kërkoi qëndrimin e Nejmar te kampionët e Francës. ‘Dua që Nejmar të qëndorjë me ne-tha Mbape gjatë konferencës së shtyp të mbajtur në

Vazhdoni leximin →

PSG-ja e “përlau” menjëherë tinejxherin Çavi Simons

Vetëm disa orë mbasi Barcelona dhe futbollisti i lartpërmendur njoftuan ndërprerjen e bashëkpunimit të ndërsjellë, Çavi Simons nënshkroi kontratë me PSG-në deri në 2022. Në fakt, këtij futbollisti të talentuar 16-vjeçar holandez, të cilit shumëkush i paralajmëron një të ardhme të madhe, Barcelona ishte gati që t’i jepte 200 000 euro në javë, por në

Vazhdoni leximin →