Barcelona ka frikë nga “jeta pa Mesin”, çfarë ndodh nëse legjenda mbetet “spitaleve”?!

Në “Kamp Nou” reagon gjithnjë, por merr edhe lajme të këqia. Barcelona u kthye tek fitorja dhe u shfaq sërish si pretendente për titull në La Liga, duke mposhtur Vijarrealin, por dyshimet për superfuqinë katalanase nuk u larguan. Përtej golave shumë të bukur të shënuar nga Grizman e Artur, katalanasit pësuan një goditje të fortë

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Camp Nou I ri do jetë gati në 2024?

Projekti Espai Barça  I Barcelonës vijon rrugëtimin e tij, ndoshta jo me ritme shumë të shpejta sic dëshirojnë drejtuesit e klubit katalanas. Në muajin tetor do të nisë procesi e shembjes së Mini Estadi që do të zjagjasë 6 muaj, duke qenë se tashmë Barcelona ka përuruar stadiumin e ri ‘Johan Cruyff’. Në vend të

Vazhdoni leximin →

Reali është serioz kur në fushë ka Benzemanë dhe … Ramosin!

“Madridi duhet t’i bëjë gjithashtu një dokumentar kapitenit”. Një opinionist i gazetës “Marka” gjykon pikërisht kështu dhe ka të drejtë, pasi Reali fitoi në fushën e Seviljes për La Ligën, duke pasur në formacion më në fund Sergio Ramosin. “Me Ramosin” ndryshon shumë nga “pa Ramosin”, siç ndryshuan shumë ndeshjet në Sevilje me atë në

Vazhdoni leximin →

Barcelona, më në fund zbret në fushë treshja sulmuese MSG

Tifozët katalanas duhet të jenë të lumtur, dhe të përpiqen të harrojnë vuajtjet e Championsit. Skuadra e tyre e zemrës do të ketë mundësi sonte në fushën e Granadës, të hedhë në fushë “artilerinë e rëndë”, treshen më të mirë sulmuese që ka. Lionel Mesi, Luis Suarez e Antuan Grizman do të zbresin për herë

Vazhdoni leximin →

Spanjë, La Liga është në…’alarm të kuq’

Janë zhvilluar vetëm javët e para në kampionatin spanjoll, por La Liga duket se është në ‘alarm të kuq’. Kjo për shkak të numrit të lartë të kartonave të kuq që janë dhënë gjatë këtij fillim sezoni që ka shqetësuar jo pak futbollistët dhe trajnerët që nuk e kanë aspak problem që të shfaqin pakënaqësitë

Vazhdoni leximin →