Një “El Klasiko” në Majemi, do të thotë miliona për La Ligën

Disa vjet më parë, kampionati spanjoll nuk përfitonte ndonjë gjë të jashtëzakonshme nga tifozët dhe biznesi jashtë kufijve të Spanjës. Pesha e të ardhurave “ndërkombëtare” nga e drejta televizive ishte relativisht e vogël, dhe në 2013-2014 arrinte në 260 milionë euro. Sot, është ndryshe, dhe tregu jashtë Spanjës i jep plot 900 milionë euro La

Vazhdoni leximin →

Barça fiton, nuk bind aspak, dhe Pike pyetet për Kupën Dejvis

Dikur ishte Bajerni që quhej “FC Hollivud”, i mbur me yje e me polemika. Sot, ndoshta, këtë pozicion mund ta ketë FC Barcelona. Fitorja 2-1 në fushën e Leganjesit nuk largoi aspak alarmin, ose të paktën kështu shkruajnë e komentojnë mediat. Luis Suarez dhe Arturo Vidal ishin autorët e golave dhe katalanasit ishin sërish “mbretër

Vazhdoni leximin →

Barcelona pret Mesin, ndoshta Leo pret Ronald Kumanin

Në “Kamp Nou” po flitet për rinovimin e kapitenit, dhe Erik Abidal foli për këtë, ndërsa u pyet nga gazetarët. Rinovimi i Lionel Mesit është një përparësi për Barcelonën, dhe Abidali sqaroi se përfaqësues të klubit po punojnë me njerëzit e Mesit për të arritur një marrëveshje. Gjithsesi, gjithnjë e më shumë po flitet për

Vazhdoni leximin →