Dëmtimi i Iniestës, kapiteni i Barçës 6 deri 8 javë jashtë!

Nuk pësoi dëmtimin katastrofal që do ta linte deri 6 muaj jashtë futbollit, por gjithsesi, lëndimi në Valencia ishte i rëndë. Andres Iniesta do t’i mungojë Barcelonës për 6 deri në 8 javë, pasi kapiteni katalanas bëri vizitat urgjente mjekësore pas ndërhyrjes së ashpër ndaj tij në stadiumin “Mestaja”. Kjo do të thotë se numri

Vazhdoni leximin →

Talenti i Nejmar.. ndalon tek pika e bardhë e penalltisë 

Kur shikon një futbollist virtuoz me topin, të cilin mbrojtësit e kanë frikë për shkak të manisë që ka për  të futur topin midis këmbëve, emri i tij nuk është mister. Quhet Nejmar dhe ka lindur për të lodruar mbi barin e gjelbër, me topin të ngjitur pranë këmbës.  Braziliani i Barcelonës, në ndeshjen që

Vazhdoni leximin →

Suarez bekon fatin për MSN-në magjike

Ish- sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, shpreson se Barcelona do të jetë klubi i fundit në karrierën e tij si futbollist. Uruguaiani u transferua te spanjollët nga Liverpooli në vitin 2014 për 75 milion dhe që nga ajo kohë ai ka shkëlqyer në La Liga. Së bashku me Lionel Messin dhe Neymarin – kanë realizuar

Vazhdoni leximin →

“Goli i Sitit”…dëmtimi i Pike-së

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pike, do të mungojë për tre javë shkaku i lëndimit të gjurit që e pësoi gjatë fitores 4 me 0 kundër Manchester City-t në Ligën e Kampionëve. Fillimisht ishte menduar se spanjolli do të mungonte vetëm dhjetë ditë, por në bazë të testeve mjekësore është konstatuar se ai do të mungojë

Vazhdoni leximin →

Nëntë arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Kristiano Ronaldo është favoriti kryesor për të fituar Topin e Artë këtë edicion. Kristiano Ronaldo ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Europian me Portugalinë dhe kështu është edhe favoriti kryesor për Topin e Artë. Por, sipas të përditshmes katalanase, ekzistojnë katër arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Vazhdoni leximin →

Suarez merr Këpucën e Artë: Vitin tjetër, Leo ose Nejmar

Dyzet gola në ligën spanjolle i dhanë Luis Suarezit Këpucën e Artë. Sulmuesi i Barcelonës u shpall më i miri shënues i sezonit të kaluar duke lënë pas një rival të madh si Kristiano Ronaldo. Uruguajani fitoi duelin brenda Spanjës ndaj portugezit duke i dhënë fund dominimit të dyshes Mesi-Ronaldo që vazhdonte që nga viti

Vazhdoni leximin →