Griezman, kërkon të mposhtësh Mesin dhe Ronaldon?

Griezman akoma nuk është i kënaqur edhe pse prania e tij në fushë do të thotë shumë për Atletikon e Simeones. Edhe pas ndeshjes me Rostov, ka shpjeguar pretendimin e tij: “  Unë kërkoj të jem një futbollist i plotësuar ndaj më duhet të përmirësohem çdo vit. I kam të gjithë nga pas dhe kërkoj

Vazhdoni leximin →

Për dy javë rinovojmë me katër nga yjet, thonë në Madrid

Afati është si një ultimatum për vetveten. Tek Reali i Madridit duket sikur po bëjnë autosugjestion duke folur përpara pasqyrës: Duhet të rinovojmë sa më shpejt me yjet. Bëhet fjalë për kontratat e reja me Kristiano Ronaldon (bisedimet kanë nisur ndërkaq), Pepe, Isko dhe Karvahal. Gazeta “Marka” duke iu referuar zgjedhjes së papëve të Vatikanit,

Vazhdoni leximin →

Shikoni grushtin e Nejmarit ndaj rivalit, sa do të dënohet?

Ndodh edhe në vendet e quajtura “demokratike” të Bashkimit Europian që drejtësia të përthyhet sikur kalon në ndonjë prizëm qelqi. Nuk dihet nëse do të ndodhë kështu me Nejmarin, pas asaj që i kapën kamerat dhe fotografët në përfundim të ndeshjes ndaj Valencias. Siç njofton gazeta “Marka”, sulmuesi i Barcelonës e vazhdoi sherrin verbal me

Vazhdoni leximin →

Sevilja po fërkonte duart kur Sami Nasri..krak!

Samir Nasri mund të quhet një njeri pa fat kur mendon se pranë topit, në ekipin e Seviljes, po dëshmonte se klasi i tij është i padiskutueshëm edhe pse në Francë e quajnë “ i paedukuari”. Nasri do ti nënshtrohet  një kontrolli mjekësor, konkretisht rezonancën maganetike,  në këmbën e djathtë pas një momenti përplasje me

Vazhdoni leximin →

Mesi lodron me topin midis dy Barcelonave

Në prag të duelit me Man.Sitin në “Etihat Stadium” Mesi ka folur për mediat angleze për shumë cështje. Ylli argjentinas krahasoi Barcën e Enrikes me ate te Guardioles. “E gjithë bota e njeh tashmë sistemin e Barcelonës. Jemi ndër të paktat klube që e përdorin këtë sistem, por cdo trajner i bën gjërat ndryshe dhe i aplikon në

Vazhdoni leximin →

Barcelona e “sulmon” edhe në  hotel Murinjon

Barcelona do të lërë pa gjumë Murinjon dhe njëherë tjetër dhe shkaku nuk do të jetë fusha, por akomodimi në një hotel. Ekspedita e Barcelonës për ndeshjen me Mançester Sitin do të akomodohet në hotelin “LOWRY” ,në qënder të qytetit të Mançesterit, me një pamje të mrekullueshme,  por në vendin e gabuar. Pikërisht në këtë

Vazhdoni leximin →

Cili mund të prishë magjinë e Mesit? Quhet Cabalero..

Pep Guardiola mendon se portieri Willy Caballero mund ta ndalë Leo Messin, kur të takohen Manchester City e Barcelona në “Etihad Stadium” të martën mbrëma. Katalunasit janë të parët në Grupin C, dhe para ndeshjes në Etihad kanë mposhtur si mysafirë Borussia Monchengladbach, Celticun dhe Cityn 4:0. Caballero do ta zëvendësojë Claudio Bravon, i cili

Vazhdoni leximin →