Sikur Mesi të lishte një fanellë tjetër, kishte fluturuar..

Asier Illarramendi ka shpërthyer pas humbjes ndaj Barcelonës dhe nuk eshte tip qe flet shpesh. Leo Messi u ndëshkuar me karton të verdhë në pjesën e parë, i cili rrezikoi shumë në pjesën e dytë ku disa herë vendasit kërkonin kartonin e dytë të verdhë, transmeton Gazeta Express. Sipas mesfushorit të Real Sociedad, Asier Illarramendi,

Vazhdoni leximin →

Rakititiç midis brengosjes dhe ..sperancës tek Barcelona

Mesfushori kroat shpreson se do të rinovojë kontratën me Barcelonën dhe kjo nuk do te vonoje. Mesfushori kroat, Ivan Rakitic, nuk është i “brengosur” për reduktimin e ndeshjeve nga trajneri Luis Enrique, i cili është i gatshëm të nënshkruajë kontratë të re, shkruan Goal.com, transmeton Gazeta Express. “Shpresoj të vazhdojë këtu edhe për shumë vite.

Vazhdoni leximin →

Çfarë shuplake me helm për Ronaldon, që e dërgon në..Kinë

Tifozët janë të mërzitur për humbjen e dytë me radhë të Real Madridit, të cilët po kërkojnë fajtorin dhe, sipas tyre, është katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo. Njëri prej tifozëve, për shkak të paraqitjes jo të mirë të Ronaldos ndaj Celta Vigos, për të përditshmes AS tha: “Nëse vjen ndonjë ofertë

Vazhdoni leximin →

Hej, Milito kujdes me premtimet e bujshme, e lëviz dot malin!

Ish sulmuesi i Interit dhe fituesi i Ligës së Kampionëve, Diego Milito, thotë se tifozët mund të ëndërrojnë që një ditë ta shohin Messin në “San Siro” dhe kjo nuk është nje iluzion. Milito beson se legjenda e Interit Javier Zanetti, është lojtari i vetëm që mund ta bindë argjentinasin që të transferohet në Milano.

Vazhdoni leximin →

Kohë vizitash historike, një yll takon yjet tek Barcelona!

Nëse sot ka disa virtuozë, vite të shkuara kanë qenë edhe të tjerë këmbëartë. Njëri prej tyre me emrin Rivaldo vizitoi treshen e famshme MSN në kompleksin stërvitor “Zhoan Gamper” të Barcelonës. Braziliani i famshëm pozoi me kënaqësi në mes të tre të shkëlqyerve të sotëm, Lionel Mesi, Nejmar e Luis Suarez. Janë këta që

Vazhdoni leximin →

Spektakël edhe me hipokrizinë pas humbjes së Realit me Seviljan

Zidane është munduar që t’i mbajë të motivuar lojtarët, pas humbjes nga Sevilla. Real Madridi pësoi të dielën humbjen e parë këtë edicion, duke u mposhtur 2:1 nga Sevilla, skuadër të cilën vetëm pak ditë më parë e eliminoi nga “Copa del Rey”, transmeton Gazeta Express. Gazetari i emisionit “El Chiringuito de Jugones”, Edu Aguirre,

Vazhdoni leximin →