Kontrata e Leo Mesit, Barcelona lë takim pas Vitit të Ri!

Kishte 10 vjet që ai nuk i bënte ato driblime. Kështu komentoi gazeta “Marka” ndeshjen e mrekullueshme të Lionel Mesit ndaj Espanjolit. Përderisa “pleshti” kishte një dekadë pa përsëritur veten domethënë që bota kishte po kaq kohë që nuk i kishte parë këto aksione. Askush tjetër përveç tij nuk mund të driblojë 5 lojtarë kundërshtarë,

Vazhdoni leximin →

Suarez: Mesi lëviz si në plejstejshën

Leo Mesi, në ndeshjen e fundit me Espanjolin, e tregoi edhe një herë tjetër se është lojtar i madh klasi dhe, në dy raste, me të vërtetë, e “shpartalloi” mbrojtjen e kundërshtarit. Luis Suarezi arriti që të shënonte, pas një “sllallomi” të Mesit, ndërsa, vetëm pas 60 sekondash, mbas një magjie të re të futbollistit

Vazhdoni leximin →

Edhe trajneri Enrike magjepset nga kryevepra e Mesit

Luis Enrique ka çuar në qiell Leo Messin dhe nuk ka faj me ato që ka përjetuar këtë ndeshje me Espanjolin. Një pushtues gjenial i lojës vetëm me një majë këmbe dhe çdo gjë mban emrin e tij. Ylli argjentinas, Leo Messi, ka shkëlqyer ndaj Espanyol në “Camp Nou”. Ai dhuroi spektakël për gjithë të

Vazhdoni leximin →

Nuk kishit besim tek Zidan? Tani prisni rekordin…

Trajneri francez, Zinedin Zidane tashmë ka thyer rekordin e trajnerit Leo Beenhaker kur ka 36 ndeshje pa humbje. Ky rekord llogaritet edhe me ndeshjet e edicionit të kaluar, por, ai tashmë ka barazuar edhe rekordin e Fabio Capellos me 25 ndeshje pa humbje nga fillimi i edicionit, të cilin e kishte arritur në vitin 1996-97.

Vazhdoni leximin →

Çavi i bën një vëretje të fortë “Frans Futbollit”

  Revista “Frans Futboll”, të hënën e fundit, njoftoi zyrtarisht se Kristiano Ronaldo është fituesi i ri i “Topit të artë”, duke provokuar, sigurisht, si gjithnjë në këto raste, mjaft reagime në opinionin publik, pavarësisht se, paraprakisht, dihej se ky sulmues portugez do të ishte lojtari, në duart  të cilit do të përfundonte trofeu individual

Vazhdoni leximin →