Reali dhe Barcelona, ja yjet që i kanë ndryshuar historinë

Kur Reali i Madridit dhe Barcelona të kërkojnë në merkato, atëherë je pa diskutim një prej më të mirëve në botë. Niveli i blerjeve të dy gjigantëve spanjollë ka qenë gjithnjë i një klasi të lartë dhe për këtë arsye, prestigjiozja “Goal.com” ka publikuar 25 goditjet më të mira të klubeve. Te madrilenët, i pari

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Barcelonës bëjnë një përjashtim, duan Modriç në skuadër

Tifozët e Barcelonës kanë zgjedhur për përforcimin më të ri një futbollist të rivalit Real Madrid, duke sponsorizuar kështu, transferimin në “Kamp Nou” të Luka Modriç. Në një sondazh të së përditshmes sportive katalane “El Mundo Deportivo”, përkrahësit e Barcelonës me shumicë votash (53 %), kanë zgjedhur yllin kroat si futbollistin të cilin dëshirojnë ta

Vazhdoni leximin →

Mund të ndalet me topin, por jo në muzikë talenti Pogba

Paul Pogba duket se ka talent edhe për gjëra tjera, përveç futbollit dhe kete e ka treguar pa hezituar fare. Kujtoni kur kercente mrekullisht me shokun e tij Evra, duke krijuar nje dyshe impresionuese. Gjatë ditës së premte ka filluar të qarkullojë një video në rrjetet sociale që duket të jetë xhiruar gjatë “Euro 2016”.

Vazhdoni leximin →

Luis Suares rrëzon me top një dron!

Futbollistët e Barcelonës, Lionel Mesi dhe Luis Suares, u përpoqën që, gjatë një seance stërvitore, të rrëzonin me top një dron fluturues. Në fakt, aparatin fluturues e drejtonte një djalë e ri që e lëvizte atë sa andej këndej pranë tokës. Që ta godisnin me top dronin ose aparatin fluturues, të dy sulmuesve të Barcelonës

Vazhdoni leximin →