E doni Kutinjon tek Barcelona, do gjeni belanë me Leo Mesin

Leo Messi është kundër transferimit të Philippe Coutinho në Barcelonë, dhe kjo s’është pak. Sulmuesi Brazilin, Neymar ka kërkuar nga Barcelona që ta transferoj yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho gjatë verës. Por, sipas portalit të njohur, Diario Gol, ylli i Barcelonës, Leo Messi është kundër transferimit të brazilianit në Camp Nou. Thuhet se Messi nuk

Vazhdoni leximin →

Sergio Ramosi, ose “9-ta e fshehur” e Realit të Zidanit

Ka shënuar 10 gola në këtë sezon, dhe ka dhënë dy asistë. Ka realizuar shtatë gola në 6 ndeshje të ligës spanjolle, duke qenë vendimtar në 5 prej tyre. Le t’i numërojmë: Vijarreal, Deportivo, Barcelona, Malaga, Betis. i vetmi rast që nuk vlejti ishte ndaj Osasunës, kur Madridi humbi. Zinedin Zidan e ka pra një

Vazhdoni leximin →

Reali i Ronaldos? Jo, jo mos bëni gabim! Reali i Ramosit..

Ekipi Zinedine Zidane është duke luftuar që të fitojë titullin e Spanjës këtë edicion, të cilët nuk kanë triumfuar që nga vitit 2012. Kapiteni Sergio Ramos, duket në formë jetësore, i cili po e ndihmon Real Madridin me golat e tij, duke shënuar pothuajse gjithmonë pas minutës së 80’të. Ndaj kur mberrijnë minuitat e fundit,

Vazhdoni leximin →

Ronaldo edhe në jetë private një bomber i thekur

Kristiano Ronaldo shumë shpejtë pritet të bëhet baba i dy binjakëve, edhe ketu eshte bomber… Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo shumë shpejtë pritet të bëhet baba i dy djemve binjakëve, pasi ka paguar sërish një nënë sorrogate për t’ia lindur. Kjo është e njëjta histori sikurse me Cristiano Juniro, për të cilin thuhet se

Vazhdoni leximin →

Fjalë bese për Atletikon dhe Madridin nga Grizhman

Antonie Griezmann ka thënë se nuk ka arsye për t’u larguar nga Atletico Madrid dhe s’ben finte. Sulmuesi francez, Antonie Griezmann është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, pas paraqitjeve të tij fantastike me Atletico Madridin. Por, lojtari nuk është i brengosur dhe është shumë i lumtur në Atletico pavarësisht interesimit të skuadrave

Vazhdoni leximin →

A po fle i qetë Ramos? Shyqyr që nuk vuri bastin..

Pas fitores së Realit të Madridit në Napoli, Serhio Ramos deklaroi se kishte dëshirë që Barcelona të elinimohej nga PSZH-ja, që ai ta bënte gjumin të qetë, por nuk qe e thënë, sepse ndodhi ajo që ndodhi, Barcelona e përmbysi rezultatin 0-4 të ndeshjes së parë dhe fitoi 6-1 në “Kamp Nou”, duke u kualifikuar

Vazhdoni leximin →