Nguron Luis Enrike, Barcelona bën gati zëvendësuesin

Ernesto Valverde është kandidat për ta marrë drejtimin e Barcelonës, ndërkohë që trajneri aktual, Luis Enrike, ende nuk ka vendosur nëse do ta vazhdoj kontratën me Barcelonën, e cila i skadon në fund të sezonit. Sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, Barcelona ka një opsion për trajner të ri, nëse Enrike nuk e vazhdon kontratën. Fjala

Vazhdoni leximin →

Reali dhe Barcelona, ja yjet që i kanë ndryshuar historinë

Kur Reali i Madridit dhe Barcelona të kërkojnë në merkato, atëherë je pa diskutim një prej më të mirëve në botë. Niveli i blerjeve të dy gjigantëve spanjollë ka qenë gjithnjë i një klasi të lartë dhe për këtë arsye, prestigjiozja “Goal.com” ka publikuar 25 goditjet më të mira të klubeve. Te madrilenët, i pari

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Barcelonës bëjnë një përjashtim, duan Modriç në skuadër

Tifozët e Barcelonës kanë zgjedhur për përforcimin më të ri një futbollist të rivalit Real Madrid, duke sponsorizuar kështu, transferimin në “Kamp Nou” të Luka Modriç. Në një sondazh të së përditshmes sportive katalane “El Mundo Deportivo”, përkrahësit e Barcelonës me shumicë votash (53 %), kanë zgjedhur yllin kroat si futbollistin të cilin dëshirojnë ta

Vazhdoni leximin →