Edison Kavani, a mjafton ta trembi Barcelonën e madhe

Barcelona po i fiksohet Edison Cavani para përballjes në Ligën e Kampionëve me Paris Saint-Germain Me 14 shkurt Paris Saint-Germain dhe Barcelona do të përballen në fazën e eliminimit në Ligën e Kampionëve. Para kësaj ndeshje, sulmuesi kryesor i parisienëve, Edison Cavani është në formë të jashtëzakonshme. Ai ka arritur të realizoi 28 gola në

Vazhdoni leximin →

Ronaldo merr trofetë, mbrojtësit e Realit shënojnë gola

Përveç golave të Cristiano Ronaldos, Alvaro Moratas, Karim Benzemas apo Marco Asensios, trajneri Zinedine Zidane po llogarit edhe  golat e mbrojtësve qe e shpetojnë shpesh ekipin “mbretëror” Mbrojtja e Real Madridit këtë edicion po kthehet në sulmin më të mirë këtë edicion, duke shpëtuar shumë ndeshje. 18 gola sezonale të mbrojtjes së Realit, e bëjnë

Vazhdoni leximin →

Simeone pranon rrezikun e Atletikos së tij nga Sevilja!

Është krejt e natyshme që diçka e tillë mund të ndodhë. Atletiko e Madridit nuk është Reali apo Barcelona, dhe as që bëhet fjalë të kualifikohet automatikisht për në Ligën e Kampionëve çdo sezon. Aftësia e trajnerit Simeone dhe drejtimi i mirë i klubit kanë bërë mrekullira, por këtë sezon duket se diçka nuk po

Vazhdoni leximin →

“Shi” që habit futbollistët, por jo nga qielli…

Në ndeshjen mes Las Palmasit dhe Deportivo La Corunas ka ndodhur një gjë e jashtëzakonshme Derisa po luhej minuta e 47-të e kësaj ndeshje, e cila është zhvilluar në kuadër të javess së 18-të të La Ligas, sistemi që ujitë fushën e futbollit është lëshuar përnjëherë, shkruan AS – dhe te gjithë janë lagur. Pas

Vazhdoni leximin →