Mision sekret i Kun Agueros dhe Realit të Madridit

Sergio Aguero nuk i ka mohuar spekulimet që e lidhin me Realin, por thotë se nuk po mendon për asnjë klub deri në fund të sezonit. Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero, pas gjashtë viteve te Manchester City, në fund të sezonit mund të largohet nga Premierliga, transmeton Gazeta Express. Ish sulmuesi i Atletico ishte i pazëvendësueshëm

Vazhdoni leximin →

Iniesta zbulon se cilin trajner preferon te Barcelona

Mediumet në Spanjë janë pothuajse të sigurtë se, në fund të këtij sezoni, Barcelona do të ndahet nga Luis Enrike, pavarësisht sesi do të përfundojë beteja për titullin e Primerës spanjolle. Në fakt, kontrata e Enrikes me klubin katalonjas përfundon në fund të sezonit dhe, mbas debaklit (shkatërrimit) 4-0  në Paris nga PSZH-ja, kryesia e

Vazhdoni leximin →

Reali zhgënjen “Bernabeun”, madje edhe Marselon

Marcelo është shprehur tejet i zhgënjyer pas barazimit 3:3 te Real Madridit me Las Palmas, pasi humbën kryesimin në La Liga, dhe tani gjenden në vendin e dytë me një pikë më pak se Barcelona – megjithëse Los Blancos kanë një ndeshje më pak të zhvilluar. “Ndeshje shumë e vështirë. Duhet të përmirësojë shumë gjëra,

Vazhdoni leximin →

Hej, Serxhio Ramos, na trego në cilën botë jeton Pike

Kapiteni i Realit të Madridit, Serhio Ramos, nuk priti shumë kohë që t’i jepte përgjigje bashkëlojtarit të tij në kombëtaren spanjolle, Zherar Pike. Mbrojtësi i Barcelonës, menjëherë mbas ndeshjes mes Vilarealit dhe Realit të Madridit, akuzoi gjyqtarët se ata e ndihmuan ekipin madridas dhe këtë e bënë jo vetëm në “Estado de la Keramika”, por

Vazhdoni leximin →

Leo Mesi nuk merret me fjalë, por me vepra gjeniale!

Ka reaguar edhe Iniesta pas replikave mes Ramos e Pique, që filloi gjithçka nga ky i fundit, i cili mendon se Reali favorizohet nga gjyqtarët spanjoll. Kur Real Madridi  fitoi me rezultatin 2:3 ndaj Villarrealit, kjo fitore nuk i pëlqeu shumë mbrojtësit të Barcelonës, Gerard Pique i cili reagoi në rrjetet sociale. “Kundër të njëjtave

Vazhdoni leximin →