Iniesta: Ronaldinjo ndryshoi drejtimin e Barcelonës

Andres Iniesta, gjithnjë, thotë vetëm fjalë të mira për Ronaldinjon, duke e konsideruar këtë fundit si një nga lojtarët më të rëndësishëm në historinë e Barcelonës. Iniesta thotë se Ronaldinjo ka shumë merita, krahas asaj se ai i mahniste tifozët me lëvizjet e tij në fushë. “Rondaldinjo? Ai ishte një lojtar unik. Ai ia ndryshoi

Vazhdoni leximin →

Iniesta: Ronaldinjo ndryshoi drejtimin e Barcelonës

Andres Iniesta, gjithnjë, thotë vetëm fjalë të mira për Ronaldinjon, duke e konsideruar këtë fundit si një nga lojtarët më të rëndësishëm në historinë e Barcelonës. Iniesta thotë se Ronaldinjo ka shumë merita, krahas asaj se ai i mahniste tifozët me lëvizjet e tij në fushë. “Rondaldinjo? Ai ishte një lojtar unik. Ai ia ndryshoi

Vazhdoni leximin →

Zhordi Alba kritikon Luis Enriken dhe nuk e fal…

Luis Enrike, para disa javësh, vendosi që të luajë me tre stoperë dhe, kështu, vendin e tij në formacion e humbi mbrojtësi i majtë, Zhordi Alba. Ky futbollist,  gjatë viteve të fundit, ka qenë një pjesëtar standard në formacionin e parë të Barcelonës, por, tani, jo më. Alba nuk e fsheh faktin se është mjaft

Vazhdoni leximin →

Simeone: Kisha 35 milionë arsye për të ikur nga Atletiko!

Nuk është nga Madridi dhe as Atletiko nuk është klubi që e ka bërë futbollist. Gjithsesi, ka lidhje shpirtërore që bëhen vetvetiu të forta, dhe kështu është bërë ajo e Diego Pablo Simeones me skuadrën bardhekuqe të kryeqytetit të Spanjës. Pas 6 vitesh në “Visente Kalderon” argjentinasi është bërë simbol i klubit të punëtorëve të

Vazhdoni leximin →

Nejmar, si ketër je me topin, por me Titen bëj kujdes!

Neymar nuk ka mundur të dribloi  trajnerin e tij të Brazili, Tite, madje është bërë qesharak në atë çast. Ylli i Barcelonës, Neymar është munduar të kalojë me lehtësi trajnerin Tite, por ka dështuar shumë keq. Tite u tregua shumë i vëmendshëm, ndërsa më pas kur iu ofrua edhe Marcelo për t’ia marr topin, vendosi

Vazhdoni leximin →

Driblim i natyrës dhe Bernabeu më i bardhë se kurrë!

Pavarësisht se kemi hyrë në stinën e verës dhe Madridi njihet si qytet i nxehtë, atje po bie borë. Stadiumi i Real Madridit, Santiago Bernabeu është zbardhur i tëri, nga bora që ka filluar të bjerë papritmas dhe gjigandi duket sikur është thinjur brenda një çasti. “Santiago Bernabeu më i bardhë se kurrë”, shkruan faqja zyrtare

Vazhdoni leximin →

Cila janë ndjenjat e Simeones për Realin e Madridit

Diego Simeone, trajneri i Atletico Madridit, ka thënë se kurrë nuk do të bëhet trajner i Real Madridit. “Unë kurrë nuk do të bëhem trajner i Real Madridit,” tha trajneri argjentinas për Onda Cero, përcjell Express. “Është logjike për shkak të ndjenjave të mija. As ata nuk besoj se do të më kërkonin. Jam i

Vazhdoni leximin →