Rakitiç, edhe i kritikuar, dhe i dëshiruar nga Barcelona

Ivan Rakitic do të mbetet pjesë e Barcelonës, keshtu duket se i erdhi fundi fjaleve per largimin e tij. Mesfushori kroat, Ivan Rakitic është kritikuar shumë gjatë këtij edicioni, për paraqitjet e tij jo të mira. Kjo ka bërë që shumë skuadra të interesohen për të, ndër to edhe dy gjigantët anglez, Manchester United dhe

Vazhdoni leximin →

“Rinovimi i Mesit është prioriteti numër 6”, thotë Barcelona

Nuk janë fjalët e trajnerit Luis Enrike, as të presidenti Bartomeu. Gjithsesi, ai që i thotë është një njeri i rëndësishëm në “kozmosin” e Barcelonës. Bëhet fjalë për zëdhënësit e komitetit drejtues (hunta direktiva) të klubit, Zhozep Vives, i cili tregon për mediat rezultatet e “Observatorit Blaugrana”, lidhur me shqetësimet kryesore të ortakëve. Rinovimi i

Vazhdoni leximin →

Kur nuk fiton Barcelona, edhe Zidan vjen në humor..

Zinedine Zidane thotë se ka qenë një javë shumë e mirë për Los Blancos, kjo sipas tij për shkak të dështimeve të Barcelonës e Sevillas dhe paraqitjes me gola të galaktikeve ndaj një Reali tjeter. Real Madridi ka triumfuar 3:0 ndaj Real Sociedadit në ndeshjen që u zhvillua “Santiago Bernabeu”. Pas kësaj fitore, dhe barazimit

Vazhdoni leximin →

Nuk shkëlqen Ronaldo? Pa problem, shkëlqen Reali!

“Një për të gjithë, të gjithë për një”, është një shprehje që është përdorur shpesh dhe herët, dhe jo vetëm nga socialistët apo komunistët. D’Artanjani e kishte të vetën, por po kështu besohet se e ka edhe Zinedin Zidan. Trajnerit të Realit nuk i dhemb koka që Kristiano Ronaldo mund të mos jetë aq vendimtar

Vazhdoni leximin →

Betis me meritë, arbitri pa meritë, ndalin Barcelonën

Betis dhe Barcelona kanë barazuar1:1 në kuadër të La Ligas, por edhe arbitri ka lene gjurme ne ndeshje. Barcelona nuk ka mundur të marrë më shumë se sa një barazim 1:1 me Betisin në udhëtim, duke bërë një tjetër hap falas në La Liga. Golin për Betisin e shënoi Alegria në minutën e 73’, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Barcelona dhe Atletiko nuk donin, shorti as nuk i pyeti fare

Shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Mbretit ka dhuruar një duel të hekurt, ose siç quhet ndryshe një finale të parakohshme. Atletiko e Madridit do të përballet me Barcelonën në luftën për t’u “kurorëzuar” si ekipi i Kupës në Spanjë. Nga ana tjetër, Alaveshi do të luftojë me Selta Vigon për një vend në finale.

Vazhdoni leximin →

Përse nuk e doni më Benzeman? Golat janë vetëm iluzion..

Tifozët e Real Madridit nuk duan që Karim Benzema të luaj titullar për skuadrën e tyre si deri tani. E përditshmja sportive madrilene, AS, ka bërë një sondazh se a duhet të mbetet në stolin rezervë Karim Benzema. Besoni ose jo, 20,575 lexues mendojnë se sulmuesi francez nuk duhet të aktivizohet nga Zinedine ZIdane në

Vazhdoni leximin →