Zidan, i lumtur shumë apo ..një driblim më shumë

Pas ndeshjes, trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, tha se është jashtëzakonisht i lumtur me punën e lojtarëve ndaj Bilbaos. “Jam shumë i lumtur me punën që bëmë. Ne po bëjmë mirë, vuajtëm pak, por lojtarët dhanë gjithçka dhe ky rezultat është i merituar”, tha Zidane. “Duhet të vazhdojmë të luftojmë pasi për të fituar

Vazhdoni leximin →

Suarez bekon fatin për MSN-në magjike

Ish- sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, shpreson se Barcelona do të jetë klubi i fundit në karrierën e tij si futbollist. Uruguaiani u transferua te spanjollët nga Liverpooli në vitin 2014 për 75 milion dhe që nga ajo kohë ai ka shkëlqyer në La Liga. Së bashku me Lionel Messin dhe Neymarin – kanë realizuar

Vazhdoni leximin →

“Goli i Sitit”…dëmtimi i Pike-së

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pike, do të mungojë për tre javë shkaku i lëndimit të gjurit që e pësoi gjatë fitores 4 me 0 kundër Manchester City-t në Ligën e Kampionëve. Fillimisht ishte menduar se spanjolli do të mungonte vetëm dhjetë ditë, por në bazë të testeve mjekësore është konstatuar se ai do të mungojë

Vazhdoni leximin →