Florian Kamberi në 16 më të mirët e Ligës së Europës me Rejnxhërsin!

Kombëtarja shqiptare do ta ketë një përfaqësues të rëndësishëm në kupat kontinentale, pas ndeshjes që Gllazgou Rejnxhërsi zhvilloi në Portugali. Florian Kamberi ishte në formacion për skuadrën e trajnerit Stiven Xherrard që triumfoi për herë të dytë ndaj Sportingut të Bragës, këtë herë me shifrat 1-0. Rajan Kent (në foto bashkë me Kamberin) ishte autori

Vazhdoni leximin →

Gladbah dhe Lacio, dështimi në Europë i ndihmon në kampionat!

Kontrasti është i fortë sidomos në Gjermani. Një skuadër që kryeson Bundesligën, dhe që një javë më parë mundi Bajernin e Mynihut, u eleminua dramatikisht nga Liga e Europës. “Infarkti” ndodhi në minutën e fundit, pas golit të pësuar nga klubi i Erdoganit, Istanbul Bashaksehirspor, dhe menjëherë ngrihen pikëpyetje për vazhdimin e sezonit. Mos vallë,

Vazhdoni leximin →