Dy ndërrime magjike të Alegrit, shpohet Porto dy herë

Suksesi në “Estadio Do Dragao” është meritë veçanërisht e trajnerit Masimiliano Alegri, i cili ndryshoi rrjedhën e lojës me zëvendësimet e bëra në pjesën e dytë. Marko Pjaca zhbllokoi ndeshjen në të 72-n, pesë minuta pas kishte zënë vendin e Kuadrados. Dy minuta më pas, Dani Alvesh dyfishoi vetëm 60 sekonda pasi kishte hyrë në

Vazhdoni leximin →

Championsi kthehet, mos e pësoni si Barcelona!

Pas tre muajsh pushim, Liga e Kampionëve u rikthye javën që lamë pas. Real Madridi e mposhti 3:1 Napolin, Bayern Munich e shkatërroi  5:1 Arsenalin, derisa Paris Saint Germain turpëroi 4:0 Barcelonën, ndërsa Dortmundi u befasua nga Benfica duke u mposhtur si mysafirë 1:0. Pas spektaklit dhe befasive që ndodhën javën që lamë pas në

Vazhdoni leximin →