Një fakt negativ befasues për Barcelonën

Një fakt mjaft befasues, por, ndërkohë, mund të thuhet edhe negativ, zbuluan gazetarët sportivë në Angli lidhur me ndeshjen e fundit të Ligës së Kampioneve mes Barcelonës dhe Mançester Sitit. Barcelona, sikurse dihet, fitoi bindshëm dhe thellë, 4-0, ndërkohë që Lionel Mesi bëri një kthim fantastik në fushë, duke shënuar tregolëshin e 13-të në karrierën

Vazhdoni leximin →

Modeli i ri i Championsit fut në sherr ligat europiane me UEFA-n!

Mos vallë ka ardhur momenti që një “luftë civile” të shpërthejë në futbollin europian. Ligat Profesioniste Europiane të Futbollit (EPFL) kanë deklaruar se do të ndërpresin bashkëpunimin me UEFA-n nëse realizohen ndryshimet e propozuara në formatin e Ligës së Kampionëve. Shoqata e ligave profesioniste europiane përbëhet nga 25 kampionatet kryesore në kontinent dhe është kundër

Vazhdoni leximin →