Kur nxënësi quhet ..Pep Guardiola!

Kur ishte trajner i  Barcelonës, Guardiola shikonte shpesh trajnerët kundërshtarë që pinin ujë pas ndeshjes. Por, topi  rrotullohet,  dhe  pas humbjes së madhe me Barçën në ”Kamp Nou”, Pep, në rolin e trajnerit të Sitit, me shishe uji në dorë, është pyetur  nga një gazetar:  Mister, sa herë që pësonte gol Mançsteri, ju kapeshit duke

Vazhdoni leximin →

Champions, “qeshin” Bajerni e Arsenali, “në lot” Napoli!

Njëzetetetë gola në 8 ndeshje mund të quhen “të korra të mbara”. “Kooperativa” më e lumtur në Ligën e Kampionëve ishte Bajerni, edhe pse Arsenali arriti fitore më të thellë. Bavarezët patën një sfidë klasike me PSV Ajndhovenin, edhe pse kampionia holandeze është tepër larg forcës së viteve 80-të. Skuadra e Karlo Ançelotit, nën kritika

Vazhdoni leximin →