A mund t’i besohet porta e bekuar e Bajernit një si..Sirigu

Karlo Ancelotti po synon ta transferoj në Byaern Munich një portier italian, madje nuk e fsheh kete. Sipas të përditshmes sportive gjermane, Kicker, Bayern Munich ka shfaqur interesim për portierin italian, Salvatore Sirigu. Salvatore Sirigu, i cili është nën kontratë me Paris Saint-Germain, aktualisht është i huazuar te Osasuna, përcjell Express. Ish portieri i Palermos ka

Vazhdoni leximin →

Levandovski mund Obamejangun, Bajerni “vret” Bundesligën

Nëse kishte mbetur ndonjë gjë “gjallë” në Bundesligën gjermane, “dha shpirt” pas atij që është quajtur derbi i viteve të fundit, Bajern-Dortmund. Skuadra bavareze fitoi kaq thellë dhe kaq lehtë, saqë çarmatosi çdo kritik dhe në Gjermani duket se janë dorëzuar plotësisht në përpjekjen për ta bërë kampionatin, një konkurrim në kuptimin e vërtetë të

Vazhdoni leximin →

Frika e Bajernit vjen nga porta e vet, quhet Nojer ..

Manuel Neuer ende nuk është shëruar dhe është në dyshim për ndeshjen ndaj Real Madridit Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer para disa ditësh ka bërë një operacion të vogël në gishtin e këmbës. Mendohej se ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen e fundjavës ndaj Borussia Dortmund në Bundesliga, por nuk do të

Vazhdoni leximin →

Një ilaç gjumi për Bajernin? Hofenhajmi është ideal..

Karlo Ancelotti e pranoi se mbrojtja nuk ishte shumë solide në pjesën e parë, çka edhe ju kushtoi me humbje nga Hoffenheim. Bayern Munich ka pësuar humbjen e parë në vitin 2017, pasi është mposhtur në udhëtim nga Hoffenheim me rezultat minimal 1:0. Trajneri Carlo Ancelotti e pranoi se Hoffenheim e zuri në befasi mbrojtjen

Vazhdoni leximin →