Abumejang, mos fol shumë me gazetarët, vazhdo me golat

Drejtuesit e Borussia Dortmundit kanë kërkuar nga Pierre-Emerick Aubameyang që të japë sa më pak intervista, që do të thotë me shumë gola dhe më pak fjalë me gazetaret. Pierre-Emerick Aubameyang gjatë javës, në një intervistë, nuk e ka përjashtuar mundësinë e largimit nga Borrusia Dortmund gjatë verës, derisa ëndërron kalimin te Real Madridit. Por,

Vazhdoni leximin →

Një surprizë mund një tjetër, e tillë ishte Lajpcig-Hofenhajm!

Më herët Gjermania emocionohej nga emrat e Bajernit (si gjithmonë), Frankfurtit, Këlnit, Mynshengladbahut, natyrisht edhe Hamburgut e Dortmundit. Sot, në skenë ka “aktorë” të rinj si Lajpcig e Hofenhajm. Dy skuadrat e kohëve moderne ishin përballë këtë javë në Bundesligë, dhe njëra suprizë arriti ta thyente tjetrën. Nuk ishte Lajpcigu iu shkëput Bajernit, përkundrazi mbeti

Vazhdoni leximin →